DOLAR 32,3850 % 0.07
EURO 34,5391 % 0.3
STERLIN 40,3991 % 0.25
FRANG 35,4762 % 0.23
ALTIN 2.448,20 % 0,39
BITCOIN 2.238.083 1.105

Büyük Sivas’tan istenen 10 Bin TL’lik Tazminat ve Erişim Engellemesi Talebi Reddedildi!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Büyük Sivas’tan istenen 10 Bin TL’lik Tazminat ve Erişim Engellemesi Talebi Reddedildi!

Büyük Sivas Medya Grubu olarak 2016 yılından bu güne kadar yaptığımız bütün yayınlarımızda kişilik haklarını zedeleyici hiç bir işin içine girmemiş olduğumuzun yeni bir kanıtını daha siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyoruz.

Büyük Sivas’tan istenen 10 Bin TL’lik Tazminat ve Erişim Engellemesi Talebi Reddedildi!

Kendisi hakkında yayınladığımız bazı haberleri gerekçe göstererek kişilik haklarına saldırdığımızı söyleyen TÜRASAŞ Müfettişi Halil Şener, buyuksivas.com aleyhinde “10 bin TL’lik Tazminat ve buyuksivas.com’un Erişiminin Engellenmesi” hususlarında 10 Haziran 2021 tarihinde 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açmıştı.

Konuyla ilgili gerekçeli karar geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Gerekçeli kararda “dava konusu yayının basın özgürlüğü kapsamında kaldığı, halkın, dünyada ve özellikle içinde yaşadığı toplumda meydana gelen ve toplumu ilgilendiren konularda bilgi sahibi olma hakkının olduğu, basının da bu doğrultuda olayları izleme, araştırma, değerlendirme, yayma ve böylece kişileri bilgilendirme, öğretme, aydınlatma ve yönlendirmede yetkili ve sorumlu olduğu, haberlerinde bu ilke kapsamında yapıldığı, basının haber verme hakkı, toplumunda haber alma hakkının bulunduğu, güncel olan konuların gazetecilik tekniği gereği okuyucunun ilgisini çekmesi için çarpıcı başlıklara yer verilerek iddia kapsamında ve eleştiri sınırları içerisinde aktarıldığı, haberin yayın tarihi itibari ile kamu yararının ve toplumsal ilginin bulunduğu, davalı Cemil Duymaz’ın cevap dilekçesinde sunduğu davacının paylaşımlarının ekran görüntüleri ile birlikte yine cevap dilekçesinde sunduğu rapor görüntülerinin sunulması karşısında o anda ve görünürde var olup da sonradan gerçek olmadığı anlaşılan olayların yayınından da basının sorumlu tutulamayacağı ayrıca değerlendirilmiş, dava konusu haberlerin kişilik haklarına saldırı niteliğinde bulunmadığı anlaşılmış ve davanın reddine karar verilmiştir.” denildi.

MERAKLA BEKLİYORUZ!

Benzer gerekçelerle buyuksivas.com’u geçtiğimiz gün şikayet eden SCÜ Rektörlüğü tıpkı Halil Şener‘in ifadelerine benzer ifadelerle buyuksivas.com’u dava etmiş, 10 bin TL tazminat istemiş bu da yetmezmiş gibi aklın mantığın almayacağı şekilde buyuksivas.com’un TAMAMEN KAPATILMASINI istemişti.

SCÜ hukuk biriminin patronu olan Avukat Bahadır Kır ve yanındaki diğer hukukçuların okumasını özellikle istediğimiz bu “EMSAL” kararı onlarla da aşağıda paylaşmak istiyoruz…

Sivas 1. Asliye Hukuk Mahkemesi‘ne geçtiğimiz günlerde açtığınız “2022/316 sayılı 22.06.2022 tarihli” davaya aynı mahkemenin verdiği bu EMSAL kararla “biz ne yaptık?” acaba der misiniz? Yoksa SCÜ olarak diğer kaybettiğiniz onlarca dava gibi umursamaz mısınız? Bizce demezsiniz ve umursamazsınız, çünkü deseniz aklın mantığın alamayacağı şeyleri zaten yazmazsınız…

İşin daha garibi 5 tane avukatsınız… Biriniz demeseniz diğeriniz neden demezsiniz bu da ayrıca merak konusu… Halil Şener’in yazdığı dilekçe dahi inanın sizin yazdıklarınızdan daha anlaşılır…

Bakın size tane tane tekrar yazalım;

Haberlerimiz eleştiri sınırları içerisindedir…

Başlıklarımız çarpıcıdır…

Haber verme hakkımız saklı olup vatandaşlarında haber alma hakkı vardır….

Güncel olan her konu da bizim için haber değeri taşımaktadır…

Şimdi siz hangi akla hizmet kampüste yapılan yangın tatbikatı, işten çıkarılan personeller, SCÜ sistem değişikliği, CÜ kampüste kamyon çarpması nedeniyle kırılan giriş kapıları, Covidli öğrencilerin sınava çağırılması, kampüs içi otobüs servisleri, açılan ve kapanan fakülteler,  öğrencilerin kampüste at kafasıyla dolaşması ve Cumhuriyet Üniversitesi’nin başarı sıralamasıile ilgili yayınladığımız haberleri şikayet ettiniz söyleyin bakalım…

buyuksivas.com’a SCÜ kampüsü içerisinden halen erişim yok… buyuksivas.com’a SANSÜR devam ediyor. Bu konuda şikayetimiz sonrasında vereceğiniz cevabı da merakla beklemekteyiz.

Birde Rektör Alim Yıldız’a ve yanında gezdirdiği Hukuk Müşaviri Bahadır Kır’a sorduğumuz soru ise halen cevapsız….

Rektör Yıldız ve Kır şehrin en önemli ismine ziyarete gidip yargı kararlarını etkilemek istediniz mi istemediniz mi? Birilerini aratıp aratmadınız mı? Biz cevabımızı bizzat muhatabından almış olsakda usulen sizden HALEN CEVAP BEKLİYORUZ!!!

HALİL ŞENER’İN 10 BİN TL TAZMİNAT VE ERİŞİM ENGELLEMESİ TALEBİ HAKKINDA GEREKÇELİ KARAR

SCÜ REKTÖRLÜĞÜ’NÜN HAKKIMIZDA AÇTIĞI DAVA

“ALİM EFENDİ” KAMPÜSTE BÜYÜK SİVAS’A OLAN ERİŞİMİMİZİ ARTIK AÇ!

OKUNMASINI İSTEMEDİĞİN BU HABERLERİ MOBİL İNTERNETTEN ZATEN DEĞERLİ OKURLARIMIZ OKUYOR! BU BEYHUDE BİR ÇABA AMA SANA YAKIŞMIYOR!

SCÜ’DE SANSÜR HAKKINDA OLAN 04.07.2022 TARİHLİ BİLİŞİM BÜROYA SEVK EDİLEN ŞİKAYETİMİZE VERECEĞİN CEVABI DA YAYINLAMAKTA SABIRSIZLANDIĞIMIZI BİL! BAKALIM NE DİYECEKSİN VEYA KİMLERİN BAŞI YANACAK?

SCÜ’DEN BÜYÜK SİVAS’A OLAN SANSÜRÜN ŞİKAYET BAŞVURUSU

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP