SON DAKİKA
hava 22°


Google News

Üniversite Girişine Yapılan Olağanüstü(!) Kapılar Tekrar Gündemde

Son Güncelleme :

16 Mayıs 2021 - 20:45Üniversite Girişine Yapılan Olağanüstü(!) Kapılar Tekrar Gündemde

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi girişine yapılan kapılarla gündeme geldi. Yapımı gerçekleştirilen kapılarla projede çizilen kapılar arasında alaka olmaması özellikle dikkat çekti.

Üniversite Girişine Yapılan Olağanüstü(!) Kapılar Tekrar Gündemde

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi girişine yapılan kapılar gündeme gelmeye devam ediyor. Çizilen proje ile yapılan kapılar arasında büyük fark olması düşündürürken üniversite yönetiminin her şeyden bihaber olduğu gibi bu kapıların bakımsızlığının da farkında olmaması şaşırtmadı. Kapılar yapıldığı dönem çok konuşulmuş ve tartışma konusu olmuştu. Üniversite kapılarının kırılıp dökülmesi bu kadar harcanan paraların ve emeklerin israf edilmiş olması görenleri üzüyor.

Diğer yandan kapılardaki deformasyon sonucu oradan bir yaya veya araç geçerken olası bir kaza gerçekleşirse bunun hesabını kim verecek?

AMAÇ 3 DÖNEMİ DE YANSITMAK
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Türk tarihindeki üç önemli dönemi temsil edecek kapılarla ilgili proje aşamasındayken, “Üniversitemizin yıllar önce yapılan bir ana giriş kapısı vardı. Şu an üniversitemizin üç girişi var. Bu üç girişe de yeni kapılar yapıyoruz. Selçuklu’yu, Osmanlı’yı ve Cumhuriyeti temsil eden kapılar seçtik. İki kapının yapımına başlanıldı. Bu iki kapı Haziran ayı gibi bitmiş olacak. Diğer kapının ihalesini de bu yıl içerisinde yapmayı hedefliyoruz. Yıl içerisinde üç kapımız da hizmete girmiş olacak. Üniversitemizin logosu da Selçukludan günümüze tarihimizi simgelemektedir.” açıklamalarını yapmıştı.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol