DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.124.327 2.677

AK Parti’nin Sivas Vadi Yöresindeki En Güçlü Milletvekili Adayları

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti’nin Sivas Vadi Yöresindeki En Güçlü Milletvekili Adayları

Yaklaşan 2023 Milletvekilliği seçimi öncesinde en çok merak edilen şüphesiz AK Parti’nin Milletvekili adayı listesi…

AK Parti’nin Sivas Vadi Yöresindeki En Güçlü Milletvekili Adayları

Mevcut Sivas Milletvekillerinden İsmet Yılmaz‘ın 3. dönemi olması ve M. Habib Soluk‘un da yaşı nedeniyle bu dönem milletvekilliğine aday olmayacağı bilinirken, 2023 sonrası TBMM’de muhtemelen olmayacak olan bu iki isim yeni dönemde kabinenin güçlü bakan adayları arasında yer alıyor.

Diğer Milletvekili Semiha Ekinci ise tekrar aday adayı olarak şansını yeniden denemek istiyor.

Mevcut durumda Sivas’ta Ekinci’nin listede kendisine yer bulabileceği ihtimali göz önüne alındığında ise en az dört yeni isim vekil listesinde kendisine şans bulacak.

Sivas’ın Suşehri, Akıncılar, Koyulhisar ve Gölova ilçelerini yani vadi bölgesini temsilen bir ismin vekil listesinde bu dönem olmasına yine kesin gözle bakılırken bu isimler arasında ise son Başbakan Binali Yıldırım’ın Özel Kalemi Murat Aydın, geçen dönem 4. sıra milletvekili adayı Suşehri e. İlçe Başkanı Rüstem Yüce ve AK Parti’nin en ağır toplarından Genel Merkez Teşkilat e. Başkanı Ekrem Erdem‘in yakın akrabası Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Sancaktepe Belediye e. Başkanı İsmail Erdem ve ASKON Başkanı Orhan Aydın yer alıyor.

Bu üç isimden bir tanesinin listede yer bulmasına kesin gözle bakılırken geçmiş dönemlerde Vadi bölgesinden Ali Turan, Selami Uzun gibi isimler TBMM’de bölge ve Sivas’ı temsil etmişti.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP