Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Meclis Üyeleri Okulların İhtiyaçlarını Gideriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Meclis Üyeleri Okulların İhtiyaçlarını Gideriyor
14 Kişi Okuyor
30 Kasım 2016 - 10:25

Eğitim altyapısını güçlendirmek, kaliteli ve donanımlı sınıflarda öğrencilerin derslik sorununa çözüm bulmak amacıyla bir takım çalışmalar gerçekleştiren Sivas İl Özel İdaresi, İlkokul ve ortaokullarda düzenlemeler ve yeni yapımlar gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda, Sivas’ta merkez ve ilçeler dahil olmak üzere yeni yapım ve devam eden inşaatlar olmak üzere toplam 2017 yılında 39 yeni okul yapılacak.

Yine 2017 yılında Bakanlık ödenekli temel eğitimde merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 97 okulda, ortaöğretim de ise 35 okulda onarım gerçekleştirilecek. Bunların yanı sıra depreme karşı toplam 11 okulda güçlendirme çalışması gerçekleştirecek.

Ayrıca programlanan okulların haricinde her ay düzenli olarak gerçekleştirilen il genel meclis toplantılarında da anlık çıkan sıkıntılara karşılık meclis üyeleri önergelerle okulların ihtiyaçların giderilmesini meclisten talep ediyor.

Bu kapsamda, 7 Kasım’da İl Genel Meclis üyesi Murat Toraman’ın vermiş olduğu önerge de Merkeze bağlı 100. Yıl İlkokulunda PVC’leri, spor salonu, tuvaletleri bahçe zemininde sıkıntılar olduğunu, bu sıkıntıların giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını talep etmişti.

Bugün Fatih Mahallesinde bulunan 100. Yıl İlkokul Müdürü Akın Kaya ile görüşen İl Genel Meclis Üyeleri Fikret Yıldırım, Murat Toraman ve Ziyaettin Mat okulun ihtiyaçlarını yerinde incelediler.

Okul bahçesinde, spor salonunda, tuvaletlerinde, zeminden su alan duvarlarında, ısıtma sisteminde, çatısında, oluklarında, olan aksaklık ve sıkıntıları gidermek için gerekli notları alarak meclise rapor olarak sunulacak.

Sunulan raporun ardından Özel İdare tarafından okulda gerekli düzenlemeler gerçekleştirilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 65
  • Hayır Aday Olmamalı --> 234
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558