DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 27.052,90 1.504

Sivas’ın 2023 Bütçesi 500 Milyon TL Olarak Belirlendi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ın 2023 Bütçesi 500 Milyon TL Olarak Belirlendi
blank
blank

İl Genel Meclisi, 2022 yılı Kasım ayı toplantıları sona erdi. Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında yapılan ve 20 gün süren toplantıların son oturumuna Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Genel Sekreterimiz Kadir Algın ve önceki dönemlerde görev yapan Meclis Başkanları Ziya Şahin, Turan Erkut ve Sedat Özata da katıldı.

Sivas’ın 2023 Bütçesi 500 Milyon TL Olarak Belirlendi

İl Genel Meclisi üyeleri, Kasım ayı boyunca Sivas İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı bütçesi ve yatırım programını karara bağlamak için yoğun mesai harcadı.

Divan kâtipleri tarafından Ekim ayı İl Genel Meclisi karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıların devam eden birleşimlerinde komisyonlara havale edilen gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de İl Genel Meclisine davet edilerek, ilimizde yapılan ve planlanmakta olan çalışmalar hakkında meclis üyeleri bilgilendirildi.

-İl Özel İdaresi Bütçesi 500 Milyon TL

Toplantının son oturumunda ise 2023 yılı İl Özel İdaresi bütçesi ve yatırım programı belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu başkanı Abdulkadir Demirel, yoğun süren görüşmelerin ardından İl Özel İdaresi bütçesinin 500 milyon TL olarak belirlendiğini söyledi.

-Meclis Başkanı Akkaş, ‘Her Aldığımız Karar Şehrimizin Geleceği İçin’

İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ise 2023 yılı İl Özel İdaresi bütçesi ve yatırım programının hazırlanmasında emeği geçen meclis üyelerine teşekkür ederek, “Bütçemizi ve yatırım programını öncelikleri dikkate alarak hazırladık. Her aldığımız karar şehrimizin geleceği için. İnşallah hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

-Vali Şimşek, ‘Meclis Üyelerimiz Büyük Fedakârlık Gösterdi’

Toplantının son oturumuna katılan Vali Dr. Yılmaz Şimşek bütçenin hazırlanmasında yoğun mesai harcayan meclis üyelerine teşekkürlerini iletti.

Vatandaşların önceliklerini dikkate alacaklarını, İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynakları ile 2023 yılında verimli bir çalışma dönemi geçireceklerini anlatan Vali Şimşek, “Bütçemiz ve yatırım programımız şehrimize, kırsalımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şimşek, önceki dönem İl Genel Meclisi Başkanlarına teşekkür belgesi vererek başarılar diledi. Kasım ayı toplantıları hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

blank blank blank

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP