DOLAR 27,4285 % 1.93
EURO 28,9866 % 1.92
STERLIN 33,5066 % 1.06
FRANG 29,8773 % 2.29
ALTIN 1.653,50 % 1,98
BITCOIN 728.646 0.739

Türasaş’ta Personeller Arasındaki Son Gündem Yer Değişiklikleri

Yayınlanma Tarihi : Google News
Türasaş’ta Personeller Arasındaki Son Gündem Yer Değişiklikleri

Son günlerde Sivas Türasaş Bölge Müdürlüğü’nde akla mantığa uygun olmayan yer değişiklikleri yaşanıyor.

Türasaş’ta Personeller Arasındaki Son Gündem Yer Değişiklikleri

Bölge Müdürlüğü’nde, memur, işçi ve taşeron olmak üzere 3 farklı pozisyonda çalışan kişiler bulunurken üst yöneticiler ise bunlar arasındaki memur unvanı ile anılıyor.

Atanur Karadağ’ın Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’ne bölge müdürü olmasının ardından bu güne kadar çok sayıda usulsüz olduğu iddia edilen işçi alımı ile gündeme gelmişti.

Türasaş Sivas’a alınan son kadrolu işçi ve taşeron işçilerle ise müdürlükte çalışma düzeni neredeyse tamamen bozuldu.

Bölge Müdürü Atanur Karadağ kafasına göre kurumda yaptığı görevlendirmeler nedeniyle şu günlerde işçi memur herkesin dilindeyken kurumdakilerin ifadesiyle diş geçiremediklerini ise merkezi Ankara’da bulunan genel müdürlüğe ulaşarak Sivas dışında görev almasını sağlıyor yani adeta bu personelleri sağa sola sürüyor. İşin daha garibi ise başına buyruk şekilde gerçekleştirdiği bu eylemlerin kimse tarafından görülmediği veya fark edilmediğini sanıyor…

İşçi ve posta başı olarak görev yapan bir çok kişi ile beraber spor yapıp dışarıda zaman geçiren müdür Karadağ, bu işçilerin birinci dereceden yakınlarını da taşeron kadrosundan memurların bile ulaşamadığı makamlarda rahat içerisinde çalıştırıyor.

657 sayılı kanun ve ilgili yönetmeliklere göre “bir memurca yürütülmesi gereken müdürlük görevi vekaleten de olsa işçi veya sözleşmeli statüsündeki bir personel eliyle yürütülemez.” ifadelerine yer verilirken Atanur Karadağ bu kanun maddesinden bihaber bu eylemini de gerçekleştirmeyi sürdürüyor…

TÜRASAŞ’TA HIRSIZLIK ŞÜPHESİ

Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nde personellerle ilgili yaşanan bu garipliklerin yanı sıra haber merkezimizin edindiği öyle bir bilgi var ki akıllara zarar nitelikte…

İddialara göre geçtiğimiz yıllarda Türasaş’ta yapılan milyon liralık bir ihale sonrasında yüklenici firmanın temin etmesi gereken malzemeleri Türasaş’ın kendi ambarlarındaki malzemeleri kullanmak koşuluyla sağladığı, bu durumu Türasaş yöneticilerinin kamera kayıtlarından tespit ettiği fakat bu güne kadar hiç bir işlem yapmadığı iddia edildi.

Bu konudan Türasaş’taki sendikalarında haberdar olduğu iddia edilirken, bu usulsüz uygulamayı gerçekleştiren kişinin ise cezalandırılmak yerine terfi ettirildiği üstelik Atanur Karadağ ile aynı katta şu günlerde de çalıştırıldığı iddia edildi.

AĞIR CEZA MESELESİ NE OLDU?

Türasaş’ta bir çok üst yöneticinin yargılandığı zimmet konulu ağır ceza sürecinde müdür Karadağ’ın inisiyatif almaktan çekindiği de edinilen bilgiler arasında yer alırken Büyük Sivas Medya Grubu olarak kamu yararı adına bu konuyu da takipteyiz…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Garip 1 Ağustos 2022 / 00:55 Cevapla

Şeflerden ünsal da aynı davadan sorumludur…

Yusuf Ziya 31 Temmuz 2022 / 09:12 Cevapla

Türasaş daki iddalar yeni değil ki Tüdemsaş zamanında da vardı .Taşeron firmasının temin edeceği malları fabrika bünyesinden karşılama bu işe engel olan işçiye de karalama kampanyası adı altında emekli ettirildi. Tüdemsaşın memurlarının 100 /70 rüşfetçidir. Rüşvetçi şeflerden biri Kazım Y. dur.