DOLAR 27,3861 % 0.25
EURO 29,0664 % -0.07
STERLIN 33,4657 % 0.04
FRANG 29,9498 % 0.01
ALTIN 1.627,65 % -0,90
BITCOIN 742.658 -0.318

İlhan 45 Almış, Aydın 47! Görende Fark Attılar Sanır… Bu Neyin Yaygarası…

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlhan 45 Almış, Aydın 47! Görende Fark Attılar Sanır… Bu Neyin Yaygarası…

Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, kent genelinde delege seçimlerinin tamamlandığını, kent genelindeki 162 delegenin 50’sinin rakibinin 112’sinin ise kendi delegeleri olduğunu aktardı. Delege seçiminde oy kullanan meslektaşlarına teşekkür eden Temiz, “Güzel bir seçim süreci yaşadık.

İlhan 45 Almış, Aydın 47! Görende Fark Attılar Sanır… Bu Neyin Yaygarası…

Üyelerimizin yaklaşık yüzde 86’sı oy kullandı. Toplam oy kullanması gereken seçmen sayımız 3 bin 7 idi. 2 Bin 607 arkadaşımız oylarını kullandılar. Yani yüzde 86’lık bir katılımla delegele seçimlerimizi tamamlamış olduk.

Gerçekten bu noktada demokratik hakkını kullanarak gelip oy kullanan delege seçimine katkı sunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

İl Merkezimiz ve ilçelerimizde dahil olmak üzere delegele seçimlerimizi tamamlamış olduk.” dedi. Şube seçimlerinin iki aşamalı olarak gerçekleştirildiğini açıklayan Temiz, “Şube yönetimi seçimi öncesinde tüm üyeler delegeleri seçiyor, ikinci etapta ise seçilen delegeler Şube yönetimini seçiyorlar.

Bu seçimler sonucunda 150 tane delegemiz seçilmiş oldu. Sendika kanununun vermiş olduğu bir hakla yönetim ve denetleme de yer alan arkadaşlarımız da doğal delege unvanı elde etmiş oluyorlar. Doğal delege hakkı bugün elde edilmiş bir hak değil bundan öncesinde de var olan bir hak idi.

Memur ve işçi sendikacılığında da var olan bir durumdur. Bu nedenle mevcutta seçilen 150 delege ve 12 doğal delege ile birlikte 162 delegemiz şube yönetimini seçecekler.” ifadelerini kulandı.

HANGİ ADAYIN KAÇ DELEGESİ VAR?

Gerçekleştirilecek olan seçim öncesi yaptığı açıklama ile dedikodulara son veren Halil İbrahim Temiz, ilçe ve merkezde üyeler tarafından seçilen delegelerin sayılarını açıkladı. Delege seçimi ile ilgili ciddi manada kafaların karışık olduğunu gördüklerini ve duyduklarının altını çizen Başkan Temiz, “İl merkezinde yapılan seçimi 49-42 biz geride tamamladık.

Burada hakkı teslim ediyoruz. Ancak var olan doğal delegelerimizle beraber 42’nin üzerine 12 doğal delegemizi eklediğimizde 54-49 önde tamamladık. Seçime giren arkadaşlarımızda 2018 seçimlerinde seçimi kazanarak göreve gelen arkadaşlarımız.

Bu arkadaşlar başka yerden gelmediler daha önce seçime girip bu hakkı elde etmiş olan arkadaşlarımız. Bu hakla birlikte merkezde de öne geçmiş olduk. Sonrasında 3 ilçede yine seçim yaşandı. Şarkışla’yı 10-0, Ulaş’ı 2-0 aldık. Hafik’te ise 1-1 berabere kaldık.

Seçimin olduğu bölgelerdeki delege seçimleri bir araya getirdiğimizde 67’ye 50 öne geçmiş durumdayız. 13 ilçede rakibimizin delege gösteremedi. Delege ve ilçe başkanı adayı çıkarma adına rakibimiz bir takım görüşmeler yaptı ama aday bulamadıkları için çekildiler.

Bazı ilçelere de giderek dediler ki bir ilçeden örneğin 5 delege çıkacaksa bir delegeye bizim söylediğimiz arkadaşı yazın biz burada alternatif liste çıkarmayalım seçim olmasın teklifinde de bulundular ancak arkadaşlarımız bu tür teklifleri kabul etmediler.

Hodri meydan diyerek eğer delege çıkaracaksınız buyurun çıkarın denildi. Bütün bu mücadele sonrasında 13 ilçede delege adayı çıkaramadılar. 13 ilçeden bizler 45 delege çıkarmış olduk. Buralarda ilçe başkanları ile görüşerek bizim aday belirlemiş olduğumuz arkadaşlarımızda rakip olmadığı için otomatikmen delege unvanı elde etmiş oldu. İlçeler ve merkezdeki delege toplamımız doğal delegelerle 112’ye kadar yükseldi Rakibimizin ise mevcutta 50 delegesi var.” şeklinde konuştu.

“YAYGARA KOPARDILAR AMA SONUÇ ORTADA”

Sosyal medya aracılığı ile yaygara koparılmaya çalışılarak üyenin değişim istediği yönünde paylaşımlarda bulunan kişi ve kişilerin hedefine ulaşamadığını da savunan Başkan Halil İbrahim Temiz, “2018 yılında yapılmış olan seçimlere baktığımızda bir önceki dönemin devamı niteliğinde olan aday arkadaşlarımız hatırlasınlar ki bir önceki dönem Başkanlık yapan arkadaşımız 45 oy almış Başkan Vekili olan Aydın Yılmaz ise 47 oy almış.

Bugünde var olan oy sayıları 50. Arada kıyamet koparacak kadar büyük bir ne değişim isteği nede herhangi bir talep söz konusu değil. Delege rakamlarının iyi okunması ve değerlendirilmesi lazım. Biz kendi adımıza bütün bunların değerlendirmesini yapıyoruz. Destek veren vermeyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Tabanın vermiş olduğu mesajın farkındayız ve bununla ilgili gerekli adım ve çalışmaları önümüzdeki günlerde yapacağız. Bu seçim sürecinin eğitim camiamıza ve arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Büyük bir olgunlukla delege seçim sürecini geçirdik. Bundan sonraki şube yönetim sürecini büyük bir olgunlukla geçireceğiz.

Kazanan teşkilatımız ve eğitim çalışanlarımız olacak. Şube yönetimi seçimimiz ise 15 Ekim Cumartesi günü Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Bütün delegelerimizi oy kullanmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuşmasını sonlandırdı / Mehmet Tırpan Memleket

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP