SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Ulaş’ta “Atık Pili Getir, Çikolatayı Götür” Kampanyası

Ulaş’ta “Atık Pili Getir, Çikolatayı Götür” Kampanyası
Bu haber 11 Aralık 2017 - 11:37 'de eklendi

Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu‘nda başlatılan “Atık Pili Getir, Çikolatayı Götür” kampanyasına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Ulaş’ta “Atık Pili Getir, Çikolatayı Götür” Kampanyası

Kampanya kapsamında evlerinde bulunan atık pilleri okullarına getiren öğrenciler, karşılığında okulun müdür yardımcısı Kadriye Yalçın’dan çikolata alıyor.

Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Atık pillerin çevreye verdiği zararları herkes biliyor. Atık piller çevremizi geri dönüşü olmayan bir şekilde kirletiyor, zehirliyor.” dedi.

Öncelikle öğretmenlerin atık pilin zararları hakkında tüm öğrencilere bilgi verdiklerini, daha sonra da kampanyayı başlattıklarını anlatan Yalçın, şöyle konuştu:

“Amacımız atık pillerin zararları konusunda farkındalık yaratmaktır. Amacımıza kısa sürede kavuştuk, çok fazla miktarda atık pil topladık. Öğrenciler, sadece kendi evlerinde değil, komşularının evlerinde olan atık pilleri de okula getirip atık pil kutusuna atıyorlar. Biz de bunun karşılığında onlara çikolata ikram ediyoruz.”

Atık pil toplama kampanyasına katılan 7. sınıf öğrencisi Cemile Gökhan ise, “Evimizde bulunan atık pilleri çöpe atmıyoruz. Eğer çöpe atarsak toprağımızı ve suyumuzu zehirlemiş oluruz, biz olmasa da bizden sonraki nesiller bundan olumsuz etkilenirler. Bu yüzden bitmiş pilleri okula getirip atık pil kutusuna atıyoruz.” diye konuştu.  (AA)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA