DOLAR 33,1952 % -0.11
EURO 36,0226 % -0.6
STERLIN 42,8115 % -0.31
FRANG 37,3483 % -0.2
ALTIN 2.551,00 % -1,92
BITCOIN 66.906,15 -0.161

Türk Eğitim Sen Sivas Şubesi Basın Açıklaması Yaptı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Türk Eğitim Sen Sivas Şubesi Basın Açıklaması Yaptı!

Türk Eğitim Sen Sivas Şube Başkanı Yüksel Yiğit, Yönetim Kurulu üyeleri, Okul temsilcileri ve sendika üyesi öğretmenlerin katılımıyla 13.09.2022 Salı günü saat 12.30 ‘da Hükümet Meydanı’nda güncel konulara ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim Sen Sivas Şubesi Basın Açıklaması Yaptı!

Açıklamada ; banka promosyon anlaşmasının güncellenmesi,

Kariyer Basamakları Sınavının iptali,

Eğitim Öğretim ödeneğinin bir maaş tutarında tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi konularına yer verildi

Türk Eğitim Sen Sivas Şube Başkanı Yüksel YİĞİT Ülkedeki olağanüstü ekonomik koşullar nedeniyle imzalanan promosyon anlaşmasının ihtiyacı karşılamanın çok gerisinde kaldığını, rakamların acilen ekonomik koşullara göre güncellenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Yiğit, bankayla anlaşılamaması hâlinde,

Gerekirse maaş günü yatan ücretlerimizi başka bankalara aktaracağız, otomatik ödemelerimizi, EFT ve havale işlemlerimizi başka bankalardan yapacağız, kredi kartlarımızı ve hatta kredilerimizi de iptal edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Unutulmamalıdır ki promosyon ücretlerinde emeğimiz vardır alın terimiz vardır hakkımız vardır Bu hakkın gasp edilmesine göz yummayacağımız bilinmelidir. Ne eksik ne fazla tek beklentimiz hakkımız olanı almaktır dedi.

Başkan Yüksel Yiğit: Kariyer basamakları sınavının iptal edilmesi gerektiğini, Öğretmenliğin sadece “bilme” değil, “bildiğiniz aktarma” mesleği olduğunu, kendi alanında ihtisas yapmış, yıllarını mesleğine ve öğrencilere adamış öğretmenleri sınava tabi tutmanın izah edilebilir tarafı olmadığını belirtirken ‘’Türk Eğitim Sen olarak en başından beri tavrımız ve duruşumuz nettir.

Sınavsız bir şart olmadan 10 yılını dolduran öğretmenlerimize Uzman Öğretmen, 20 yılını dolduran öğretmenlerimize de Başöğretmenlik hakkı verilmelidir’’ dedi.

Açıklamada, bir diğer sorunun da 1325 tl olarak belirlenen eğitime hazırlık ödeneği olduğunu vurgulayan Başkan Yüksel Yiğit: ‘’ Değişen ekonomik koşullar karşısında artık çok komik bir rakam olduğu aşikârdır. Yıllık enflasyonun %80,21 olduğu bir dönemde bu rakamlar kabul edilemez. Bu ödeneğin bir maaş tutarında ve ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi gerekir ‘’ dedi.

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP