DOLAR 32,5889 % 0.35
EURO 34,7978 % 0.17
STERLIN 40,6424 % 0.1
FRANG 35,8743 % 0.75
ALTIN 2.499,76 % 0,61
BITCOIN 2.112.218 4.904

Serdar İnce hem tonla para harcadı hem de bu hikayenin yananı oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Serdar İnce hem tonla para harcadı hem de bu hikayenin yananı oldu

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, “CHP ile işbirliğinde DEVA Partisi olarak biz de karşılığını alamadık” ifadelerini kullandı.

Serdar İnce hem tonla para harcadı hem de bu hikayenin yananı oldu

Seçimlerde yedili koalisyon içinden en karlı çıkanlar Gelecek, Saadet, DEVA ve Demokrat Partisi oldu. Bu partiler en ufak bir oy katkısı olmadan CHP listelerinden tam 39 vekil aldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BİR GARİP SAVUNMA

Geride bıraktığımız günlerde Sözcü TV’de konuya ilişkin kendisine yöneltilen soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Siz yüzde 3 diyorsunuz. Onlara bir sorun bakalım onlar kaç diyorlar. Sonuçta elimizde böyle bir veri yok. Geldiğimiz nokta şu. 6 liderin ilk toplantısında söyledim. Bizi bir araya getirenin demokrasi olduğunu söylemiştim. Eğer Türkiye bu konumdaysa ve Türkiye bir otoriter rejimden çıkıp bir demokratik yol yakalayacaksa olay parti olayı olmaktan çıkmıştır. Olay bir Türkiye olayıdır” diyerek kendisini aklamaya çalıştı.

“EN UFAK BİR BORCUMUZ YOK”

Seçim sonrası partisinin kurultayında konuşan Meral Akşener’in 15 vekil transferine ilişkin açıklaması gündemdeyken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘dan açıklama geldi. Babacan, “Bizim kimseye en ufak bir borcumuz yok. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var” dedi.

“DEVA PARTİSİ OLARAK BİZ DE KARŞILIĞINI ALAMADIK”

Babacan’ın bu açıklamaları CHP’lilerde tepkiye neden olurken konuya ilişkin bir açıklama da DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin’den geldi. Şahin, Nevşin Mengü’nün Youtube kanalında yaptığı açıklamada, “CHP ile işbirliğinde DEVA Partisi olarak biz de karşılığını alamadık” ifadelerini kullandı.

SİVAS’TA “İNCE” KAYBETTİ

İlimiz Sivas’ta CHP listelerinden aday olan ve “en az iki çıkarırız hatta üç bile çıkarabiliriz” diyen DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce bedavadan vekil seçilen 39 isim arasında yer alamadı.

İnce, Sivas’ta tekrar Milletvekili seçilen Ulaş Karasu‘dan hem daha çok para harcadı hem de daha çok çalıştı. Milletvekili seçileceğine kesin gözle bakan İnce, seçim boyunca kendisini sevenlerin uyarılarına kulak asmadı, uyarılarını da zerre kadar dikkate almadı.

“Milletvekili seçildim bu iş bitti” diyerek süreci tamamlayan İnce, CHP’lilerle beraber seçimlerden önce kent meydanında Atatürk büstü önünde Ankara havası dahi oynadı.

İnce’nin çepik çalarak oynadığı oyun esnasındaki halleri “vekillik olmaz ise CHP’nin Belediye Başkan adayı olurum” edası olarak yorumlandı.

CHP ile emeksiz vekil seçilenlerin partisi DEVA’da bugünlerde herkes adeta birbirine girmiş durumda…

Kendi ifadesi ile “AK Parti’nin mutfağında yetişen” Serdar İnce’nin seçimlerden sonra elindeki siyasi(!) tüm kazanımlarını kaybetmiş olması sonrasında önümüzdeki belediye seçimleri sürecinde nasıl hareket edeceği ise şimdiden merak konusu…

SEÇİMLERDEN BİR KAÇ SAAT ÖNCE SİVAS!

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP