SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Sami Aydın Sivas’taki Kiraların Yüksek Olmadığını Söyledi

Sami Aydın Sivas’taki Kiraların Yüksek Olmadığını Söyledi
Bu haber 19 Haziran 2017 - 11:19 'de eklendi

Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın, Sivas’taki Kiralar hakkında açıklamada bulundu.

Kanal 58 ekranlarında, Kanal 58 Yönetim Kurulu Başkanı olan ve kısa süre önce Kanal 58’i satın alan Adem Erdağı’nın sunduğu “Siyaseten Programı”na konuk olan Başkan Aydın, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Sivas’taki Kiralar Yüksek!

Birçok detayın görüşüldüğü programda, konunun büyükşehir’e gelmesi ve Adem Erdağı’nın Sivas’ı gördüğü kısa süreçte kiraların yüksek olmasının gözüne çarptığı belli ki,  Başkan Aydın’a “Kiralar vatandaşların gider kalemlerinde en çok yer tutan kalemlerden birisi. Çünkü ben Sivas’ta bildiğim kadarıyla kiralar biraz yüksek” sorusunu yöneltti.

Başkan Aydın ise her zaman olduğu gibi Sivas’ta kiraların yüksek olmadığını savundu.

Başkan Aydın, Erdağı’nın sorusuna karşılık şu ifadelere yer verdi;

“Sivas’ta kiralar yüksek derken neye göre yüksek. Ben diğer illerle kıyasladığımız zaman bizde yüksek olan il sayısı oldukça fazladır. Düşük olan ilde olabilir. Sivas’ta kiralar ortalama söylüyorum, mahallelere gidiyoruz 350-400 TL’den başlıyor bin 500 TL’ye kadar var. Ama bizde ağırlıklı kiralar 700-800-900 yani 500 ile bin TL arası. Bunu çok bulabilirsiniz, makul bulabilirsiniz, ucuzda görebilirsiniz. O artık sizin bakış açınıza göre, gelir düzeyinize göre değişir. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, biz Sivas’ta vatandaşımızın daha kolay ev sahibi olabilmesi için çalışmalar başlattık.”


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA