DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.125.870 3.103

Sivas’ta Veliler ile öğretmenler e-randevu sistemi ile görüşebilecek! İşte yapılması gereken!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Veliler ile öğretmenler e-randevu sistemi ile görüşebilecek! İşte yapılması gereken!

Sivas Millî Eğitim Müdürlüğü, veli-öğretmen görüşmelerinin e-randevu sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi için yazılım geliştirdi. Veliler tarafından büyük ilgi gören sistem, veli-öğretmen görüşmelerinin daha planlı ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağladı.

Sivas’ta Veliler ile öğretmenler e-randevu sistemi ile görüşebilecek! İşte yapılması gereken!

Sivas İl Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatları istikametinde veli-öğretmen görüşmelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için e-randevu sistemini faaliyete geçirdiklerini ve tamamı Sivas Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir yazılımla veli ve öğretmenleri buluşturmaya başladıklarını belirtti.
Öğretmenlerle velileri, e-randevu sistemini kullanarak en uygun vakitte bir araya getirmeyi maksatladıklarını belirten Yener, veli-öğretmen görüşmelerinin eğitimin önemli bir ayağı olduğunu ve bu görüşmelerin çocukların geleceği açısından belirleyici rol oynadığını ifade etti.

Yener; “Bu nedenle hem velilerimiz hem de öğretmenlerimiz açısından en doğru zamanda, en doğru yerde, en verimli şekilde bu görüşmelerin yapılması çok önemli.” dedi.
Bakan Tekin’in talimatı üzerine Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan e-randevu sistemi üzerinden organize edilen veli-öğretmen görüşmelerinin zaman yönetimi açısından ve görüşme verimi açısından hem veliler, hem öğretmenler, hem de okul idareleri tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.
Veliler, online randevu sistemine https://sivasarge.meb.gov.tr/erandevu web adresi üzerinden erişim sağlayabiliyor. (İHA)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP