DOLAR 30,9239 % 0.03
EURO 33,4791 % 0.04
STERLIN 39,0789 % 0.07
FRANG 35,1139 % 0.07
ALTIN 2.017,47 % 0,27
BITCOIN 1.629.198 0.846

Sivas’ta Orada Çalışmalar Bitiyor! Tarih Belli Oldu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Orada Çalışmalar Bitiyor! Tarih Belli Oldu!

Numune Hastanesi Farklı Seviyeli Kavşak inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Sivas’ta Orada Çalışmalar Bitiyor! Tarih Belli Oldu!

Sivas’ın en önemli kavşak noktalarından biri olan bölgede Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen Numune Hastanesi Farklı Seviyeli Kavşak çalışmaları tamamlandığında hızlı ve güvenli ulaşım imkânı sağlanacak.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte Numune Hastanesi Farklı Seviyeli Kavşak inşaat alanına giderek, Karayolları Bölge Müdürü Mustafa Türksoy’dan yapılan çalışmaların son durumuna ilişkin bilgi aldı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, projenin uygulanmasında emeği geçen Karayolları Bölge Müdürlüğü ve yüklenici firmaya teşekkürlerini ileterek, “Belediye başkanımızla birlikte şehrimizin en önemli kavşaklarından biri olan alanda incelemelerde bulunduk. Vatandaşlarımız bu önemli projenin bir an önce tamamlanmasını istiyor. Proje bittiği zaman halkımız büyük bir rahatlığa kavuşacak. Trafik daha hızlı ve güvenli olacak. İnşaat çalışmaları yüzde 60 seviyesinde. İnşaatın en önemli olan fore kazık işi de neredeyse bitmiş durumda. Kavşağın üst yollarını 29 Ekim’de hizmete açacağız. Projenin tamamını ise yeni yılın başında bitireceğiz. Vatandaşlarımıza sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise ilin en önemli trafik problemlerinden biri olan Numune Hastanesi üst geçit projesini yerinde incelediklerini dile getirerek, “Projenin yapım işleri plana göre uygun şekilde ilerliyor. 29 Ekim’de Erzincan-Ankara yolundaki üst geçidi hizmete açmış olacağız. Bu gibi çalışmalarda belirli noktalarda sıkıntılar olabiliyor. Proje tamamlandığında şehrin önemli trafik problemlerinden birini çözmüş olacağız. Karayolları ekiplerine yüklenici firmaya çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi (Şeref Gülmez)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP

Halil ibrahim yörük 29 Ağustos 2023 / 21:54 Yanıtla

Normalde bir yere hastane gibi trafiği artıracak bir proje yapılacaksa önce yolu yapılır ve sorun çıkmadan iş daha en başımdan halledilir ama bizim Sivas’ta malesef hastane yapılıyor yolu ise halk 15-20 yıl mağdur edildikten Sonra ancak yapılmaya çalışıyor. Yazıklar olsun. Sivas en doğu illerden bile daha az yatırım ve hizmet alıyor ve halk koyun gibi hiçbir şeyin farkında değil. Normalde Sivas büyüklüğünde bir şehrin bunları konuşuyor olmaması lazımdı. Kuzey çevre yolunun bile şimdiye çoktan bitirilmiş olması gerekirdi. Ama nerde bu halkta bunu hak edeçek dirayet. Çeketimi atsam kazanırım mantığındaki yapılara kul köle olma peşinden gitmekten başka ne bilir bu şehrin insanı. En asgari düzeyde yapılan hizmeti bile bu şehrin büyük çoğunluk halkı lütuf gibi görmeye devam edecektir.