DOLAR 32,5889 % 0.35
EURO 34,7978 % 0.17
STERLIN 40,6424 % 0.1
FRANG 35,8743 % 0.75
ALTIN 2.499,76 % 0,61
BITCOIN 2.112.218 4.904

Sivas TEKNOFEST’e odaklandı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas TEKNOFEST’e odaklandı!

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023 yılında düzenlenecek olan teknoloji yarışmaları için başvurular açıldı. 20 Kasım’da sona erecek başvuru süreci ve yarışmaların çerçevesinde ile ilgili olarak Sivas’ta il merkezindeki okulların TEKNOFEST süreçlerini koordine edecek olan öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Sivas TEKNOFEST’e odaklandı!

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Konferans Salonunda düzenlen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Şube Müdürü Mesut Kaş ile 2022 TEKNOFEST finalisti olan takımların danışman öğretmenleri katıldı.
Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas’ın TEKNOFEST’te önemli başarılara imza attığına vurgu yaparak bu başarılarda emeği olan tüm öğretmenlere teşekkür etti.
Hızla gelişen ve değişen dünyada teknolojiyi kullanabilen ve üretebilen ülkelerin geleceğe yön vereceğine dikkat çeken Aslan, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, akademik başarılarını artırmanın yanı sıra çağın gerekliliklerine uygun bilgi, beceri ve donanımlarla geleceğe hazırlamak en temel gayemiz. Sizlerin bu konuda gönüllü olarak fedakârca görev yaptığınızı biliyoruz. O nedenle her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah daha önceki yıllarda olduğu gibi sizlerin rehberliğinde çocuklarımız TEKNOFEST’te nice başarılara imza atacak, daha önemlisi edinecekleri, bilgi ve tecrübelerle ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkı sağlayacaklar” dedi.
Şube Müdürü Mesut Kaş’ın, TEKNOFEST yarışmaları ve katılım sürecine yönelik önemli paylaşımlarda bulunduğu toplantıda, geçen yılın finalist öğretmenleri tarafından da TEKNOFEST başvuru ekranı kullanımı, başvuru süreci ve süreçte yaşanılan tecrübelerin aktarımı yapıldı.-iha

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Vatandas 24 Ekim 2022 / 13:10 Yanıtla

Ya kardesim teknofest niye sivasda yapilmiyor neben bas vurulmuyor madem tekno feste genclerimiz varda niye sivasda düzenlenmiyor bunun icin bir bas vurunuz oldumu yok bos bos islerle ugrasin siz baska bir ise yaramazsiniz sivasin tanitimina gelismesine bir faydaniz olsun be ya ne zaman sivas icin bir seyler yapacaksiniz ya uyuyun bakalim nereye kadar utanin be hic bir faliyet icin calisan görmedik daha 50 senedir ayni sivasa bir katkida bulun be pes yani sivaslilar bos bos konusmayla olmuyor icrat gerek yapmak gerek hani yok pes.