DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588

Sivas Eğitim Bir Sen promosyonda tarihi rekora imza attı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Eğitim Bir Sen promosyonda tarihi rekora imza attı

Bugün saat 10.00 da başlayan Sivas Merkez ve 7 ilçede 7530 Eğitim çalışanımızı kapsayan banka promosyon ihalesinde Yapı Kredi Bankası ile 3 yıllığına her bir çalışan için 14 000 liraya imza atıldı.

Sivas Eğitim Bir Sen promosyonda tarihi rekora imza attı

Sivas Merkez ve 7 ilçede görev yapan eğitim çalışanları 14 000 TL promosyon ücretini 25 Eylül’de peşin olarak alacaklar.

Sendikadan yapılan açıklamaya göre “Milli Eğitim çalışanlarına ülkemizde verilen en yüksek rakama imza attık. Ücretler eğitim çalışanlarımızın hesabına tek seferde yatırılacak. Promosyonlardan nakil gelenler faydalanacak, ayrılıp gidenler iade etmeyecek. Ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte varılan anlaşma önemli bir sendikal kazanımdır. Daha önce promosyon bedelleri çalışanlara ödenmezken yoğun mücadelelerimiz sonucunda promosyonun tamamının çalışanlarımıza ödenmesini sağlamıştık. Bizimle birlikte ülkemizde 8 Milyon ücretli kesim promosyonlardan faydalanmakta. Esas kazanımımız bu olmakla beraber her yeni anlaşma döneminde söyledikleri yalan ve oluşturdukları algılarla eğitim çalışanlarını sahipsiz hissettirmek isteyen negatif, güdük ve güdümlü bir takım yapılar bu dönemde de görev yaptılar. Lakin eğitim çalışanlarının güven kapısı Eğitim Bir Sen mahcup etmedi.”

Elde edilen 14 bin liralık anlaşmanın bir başarı olduğunu vurgulayan sendika temsilcileri “Eğitim çalışanlarımız için her zaman daha iyisini yapacağız. Birtakım küçük sendikalar bu başarıyı sahiplenmeye çalışsalar da belgeler yalan söylemez. İmza yetkisi de alandaki etkide Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No’lu Şube ye aittir. Hassas ve başarılı çalışma sürecimizi yöneten Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Kurt, Şube Müdürü Muhammed Alpaslan Ünal ve Milli Eğitim Müdürlüğü Mutemedi Seyit Demir ‘e teşekkür ediyoruz.” dedi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Davut AYDIN - Eğitimci - Eğitim Bir-Sen Üyesi 25 Mayıs 2022 / 23:15 Yanıtla

Yetkili Sendikamız Yapı Kredi ile yapılan anlaşma da şu sorunları da dile getirmiş ve çözüme kavuşturmuş mudur?
1 – Maaş müşterilerine diğer bankalardan daha düşük yahut o an en düşük orana sahip bankanın oranıyla kredi imkânı sağlanmış mıdır?
2 – Tatil günlerinde, bayram tatillerinde ve hafta sonlarında bankanın atm lerinde kesintisiz nakit bulundurma sözünü almış mıdır?
3 – Maaş müşterileri 7/24 ücretsiz eft işlemi yapma hakkını kazanmış mıdır?

Bu haklar kazanılmadan sadece promosyonla bu bankadan kazanım sağlanmış diyemem…

Lütfen Büyük Sivas olarak Sayın Başkanımıza bunları iletmenizi bekliyor ve yanıt bekliyorum. Teşekkür ederim

Bu bankanın hiçbir hizmetinden şu ana kadar eğitimciler olarak nemnun olmadık…