SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

SDT Dört Ayrı Sahnede Perde Açacak

SDT Dört Ayrı Sahnede Perde Açacak
Bu haber 05 Aralık 2017 - 11:35 'de eklendi

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), iki farklı oyunla Samsun, Çorum, Erzurum ve Sivas’ta tiyatroseverlerle buluşacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu Dört Ayrı Sahnede Perde Açacak

SDT’den yapılan yazılı açıklamaya göre, “Lysistrata” adlı oyun 7 Aralık Perşembe ve 8 Aralık Cuma günü saat 19.30’da, 9 Aralık Cumartesi ise 14.00 ve 19.30’da Sivas Atatürk Kültür Merkezi’nde gösterime sunulacak.

“Lysistrata” adlı oyunun konusu şöyle:

“Milattan önce 490-478 yılları arasındaki Yunan-Pers Savaşları’ndan sonra, Yunanistan’ın iki büyük gücü olan Atina ve Sparta arasındaki iktidar mücadelesi ile artan gerilim, 411’de savaşa dönüşür. Yıkımdan ve ölümden başka bir şey getirmeyen savaşa karşı kadınlar Lysistrata’nın liderliğinde örgütlenir. Bütün istedikleri savaşsız, kansız bir dünyadır ve erkeklerini barışa zorlamak için her türlü yolu deneyeceklerdir.”

SDT, Richard Hannay’ın tiyatroda gizli ajan Annabella ile tanışmasının ve kendisini “39 Basamak” isimli gizli bir görevin içinde bulmasının, gerilim ve heyecan dolu bir dille anlatıldığı “39 Basamak” adlı oyunu ise Samsun, Çorum ve Erzurum’da sahneleyecek.

Ufuk Bostancı, İnanç Keteci, Serkan Yanar ve Burak Fındıkçı’nın rol aldığı oyun, bugün ve yarın Samsun’da, 9 Aralık Cumartesi günü Çorum’da, 11 ve 12 Aralık’ta da Erzurum’da tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak. (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA