DOLAR 32,2079 % 0.12
EURO 34,9997 % -0.01
STERLIN 41,0492 % 0.11
FRANG 35,3280 % 0.08
ALTIN 2.503,53 % 0,02
BITCOIN 69.966,27 -1.881

Sivas Belediyesi’nin 300 milyonluk projesi çürümeye mi terk edildi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas Belediyesi’nin 300 milyonluk projesi çürümeye mi terk edildi?

Sivas Belediyesi, dönemin belediye başkanı Sami Aydın ile Sıcak Çermiğe 2016 yılında yaklaşık 35 milyonluk yatırım yaparak AQUAPARK projesini hayata geçirmişti..

Sivas Belediyesi’nin 300 milyonluk projesi çürümeye mi terk edildi?

Sıcak Çermik Kaplıcası alanında, 15 bin metrekare olarak projelendirilen kompleks; kadın ve erkekler için iki ayrı tesisten oluşuyor. Tesiste yüzme havuzları, Fin hamamı, sauna, tuz odası, su kaydırakları ve su oyunlarının bulunduğu alanlar yer alıyor.

Yaklaşık 2,5 yıllık çalışmanın ardından 2018 yılında yapılan açılışta dönemin Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sıcak Çermik bölgesinde tamamlanma aşamasında olan Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi’nin projesini inceliyoruz. Burada yüzme havuzları var, çocuk havuzları var, aquapark eğlence merkezi var, hamam, sauna, fitness alanları var. Restoranlar ve kafelerden oluşan ve erkekler için ayrı kadınlar için ayrı simetrik iki bölümden oluşan yaklaşık 30 milyonluk bir yatırım burası. Sivas Sıcak Çermik Sivas’ın önemli kaplıca merkezlerinden bir tanesi burada özel sektörle beraber Sivas Belediyesi olarak böyle bir çekim merkezinin Sivas Sıcak Çermik Kaplıcalarına değer katacağını, şehre bir değer katacağını turizm noktasında şehrimizin gelişmesine katkı sunacağını öngörüyoruz” dedi.

BÖLGE İMARDA İBADETHANE OLARAK GÖRÜNÜYOR

Yetkililerden edinilen bilgilere göre AQUA Park’ın yapıldığı alan imarda ibadethane olarak görünüyor.

Sivas Belediye mücavir alanı dışında olan yer İl Özel İdaresi uhdesindeyken bina inşaatının yapı ruhsatının da olmadığı öğrenildi.

İnşaatlardaki kronolojik olarak alınması gereken Yapı ruhsatı, Yapı kullanma izin belgesi ve iş yeri açma ruhsatlarının olmaması sonrasında 2017 yılında çıkan imar affından faydalanan Sivas Belediyesi buraya ait yapı kayıt belgesi aldı.

Alınan yapı kayıt belgesi ticarethane olarak değil ibadethane olarak alınırken belge cinsi nedeniyle diğer resmi prosedürlerde işletilemedi.

Sağlık İl Müdürlüğü’nün, Sivas Belediyesi’nden kiralayarak işletmeciliğini yapan firmaya “ruhsatsız çalıştıramazsınız” dediği Aquapark geçtiğimiz aylarda kapatıldı.

İşletmecilere Sivas Belediyesi tarafından kiralanan bina aylardır adeta çürümeye terk edilirken, binada halen su kaçaklarının olduğu da edinilen bilgiler arasında…

Sami Aydın döneminden kalan ve işlerin düzgün planlanmaması ve yürütülmemesi nedeniyle de bu güne kadar sorun ve sıkıntılarla gelen Aquapark’ın, eksiklerinin giderilmesi ve işletmecilerin daha fazla mağdur olmaması için Başkan Adem Uzun’un sırasıyla konunun çözümü için parçası olan Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Sivas İl Özel İdaresi, Sivjet, Belediye ve Sağlık İl Müdürlüğü ile görüşmesi bekleniyor…

Adem Uzun’un bugünün parası ile 300 milyona yapılamayacak olan projenin en azından sorunlarını çözen kişi olması da Sivaslıların en büyük beklentisi…

AYDIN MÜJDE VERMİŞTİ!

Dönemin Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Sıcak Çermik bölgesine 2016 yılında yapımına başlanan ve 2018 yılında açılan AQUA Park projesiyle ilgili açıklamaları…

MUHTARLAR ÇİMMEYE GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

Dönemin Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 2019 yılında merkez mahalle muhtarlarını AQUA Park’a götürerek çimdirmişti.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Mert akarsu 15 Mayıs 2024 / 18:52 Yanıtla

Şimdiye kadar yazılı görsel medya olarak akp belediye başkanlığı yapan eyn sami aydın beye sun hilmi bilgin beye niye sırlarınızda bugün gündeme getiriyorsunuz.

Rukiye aktaş 15 Mayıs 2024 / 15:36 Yanıtla

Hayırlı günler devlet için tasarruf yapmak güzel devlet için bana deselerdi maaşının 1ini verme devletin bütçesine katkı olacak dünden razı olurum ama gençlerimize 3yil sonra atamalaryapilacak denildiğinde onların geleceğiyle oynanıyor şuanda kpss ye girecekler var bunlar bir umutla kpss nin sonunda atamayı bekliyecekler mesela 2 yılda kpss ye giren var 3yil l bekleyeyeceller 2yil hakları gitmiş oluyor .emekli olunacakta ona göre alım olunacakmış geclerizin geleceği ile oynanmasin bu iki yılda nasıl atalar olduysa adaletli şekilde atamalar yapılsın