SON DAKİKA
hava 17°
Google News

SCÜ Rektörü Alim Yıldız Resmen Suç İşliyor! Çünkü Sansür SUÇTUR

Son Güncelleme :

30 Haziran 2022 - 18:56

SCÜ Rektörü Alim Yıldız Resmen Suç İşliyor! Çünkü Sansür SUÇTUR

Aylardır Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kampüsünde buyuksivas.com’a erişilemiyor. Rektör Alim Yıldız‘ın talimatıyla buyuksivas.com’un kampüs içerisinde erişime kapatılması anayasaya aykırı bir durumken basına sansür ve kişilerin bilgi edinme ve haber alma hakları da hiçe sayılıyor. Rektör Yıldız ve buyuksivas.com’u kampüste erişime kapatanlar açıkça şuan SUÇ İŞLİYOR!

SCÜ Rektörü Alim Yıldız Resmen Suç İşliyor! Çünkü Sansür SUÇTUR

Çünkü SCÜ tarafından buyuksivas.com’a sansür uygulanması basın ve ifade özgürlüğünün engellenmesi sonucunu doğurmasının yanı sıra aynı zamanda insanların bilgi edinme ve haber alma hakkının da önüne barikat kuruyor.

Basın ve ifade özgürlüğünün olmadığı bir ortamda haber alma hakkından da zaten söz edilemez…

Rektör Yıldız unutmamalıdır ki, haber alma hakkı insanların temel haklarından biridir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 12. maddesinde bütün insanların “haberleşme özgürlüğü” ne, 19. maddesinde de “herkesin düşünce ve anlatım özgürlüğüne sahip olduğu” vurgulanır. Bizlerden sizin borazanınızı çalmamızı bekleyemezsiniz…

İnsan sosyal bir varlıktır; erişimi engelleyerek bu insanlar buyuksivas.com’dan haber alamazsa, haberleşemezse toplumdan soyutlanır. Yaşadığı topluluğun ve SCÜ’nün gerçeklerinden yalıtılmış olur.

SÜREKLİ “ÖVÜLMEK” Mİ İSTİYORSUNUZ?

SCÜ ve Rektör Yıldız’ın gerçekleştirdiği olumlu çalışmalar nasıl okurlarımıza buyuksivas.com üzerinden ulaştırılıyorsa, eleştirilmesi ve yerilmesi gereken yerde de buyuksivas.com olarak biz görevimizi yerine getiririz.

buyuksivas.com insanlara bilgi vermek yerine sizin propaganda aracınız haline gelsin istiyorsanız bu konuda istediğinizi alamazsınız…

Unutmayın ki buyuksivas.com kamu adına denetim görevini yerine getirmek zorundadır…

SCÜ ve atanmış Rektör Alim Yıldız’ı denetleyen, eleştiren, sorgulayan, sessizlerin sesi olan bir yayın politikası ile hareket etmekteyiz.

Bizler bunu yapmazsak nihayetinde demokrasinin de bir ayağı eksik kalır.

EYY HUKUKÇU KARDEŞLER “HABER ALMA HAKKI” NE OLACAK?

Sayın Yıldız ve ekibi herkesin “Haber alma hakkı” vardır ve bu hak anayasal bir haktır… Bunun yanında vatandaşların toplumdaki gelişmeleri özgür ve nesnel bir şekilde öğrenebilmesi, kamunun ve SCÜ’nün icraatlarının denetlenip sorgulayabilmesi, demokratik tartışma ortamı gereği her tür toplumsal sorun ve antidemokratik pratiği eleştirebilmesini gerektirir.

Şimdiye kadar SCÜ’de işini, her şeyini kaybeden bir işçi de, işletmesi elinden alınan tüccar da, yemek sırasında saatlerce bekleyen öğrenci de, domuz sürüleri arasından yurduna gitmek isteyen kişi de anlatmak ve sorununa tanıklık etmemiz için bizi aradı. Aramaya da devam edecek…

ÖNCE SANSÜR UYGULADINIZ ŞİMDİ DE YARGI YOLUYLA TACİZ Mİ EDECEKSİNİZ?

Geçtiğimiz günlerde SCÜ Rektörlüğü aylar hatta yıllar önce yayınladığımız zorlama bazı haberleri derleyerek bir şikayette bulundu ve buyuksivas.com’un yayın hayatına son verilmesini istedi.

Şikayet edilen haberlerin istisnasız tamamı, gündeme getirilmesinde kamu yararı bulunan haberler…

Fakat SCÜ hukukçuları “kişilik hakları” gerekçesiyle bu haberlere erişim engeli istedi ve sansür edilmesini talep etti.

Şimdi ne olacak?

Eğer Sayın Rektör ve hukukçularının buyuksivas.com’dan beklentisi, yargı yoluyla eleştirilerimizin önüne geçmek buyuksivas.com ve çalışanlarını bu yolla taciz etmek ise yanılıyorsunuz demektir…

ENGELİMİZİ KALDIRIN!

Rektör Yıldız ve çalışanları, buyuksivas.com’un kampüsten erişim engelini kaldırın, eleştiriye tahammülünüz olsun…

Çünkü sizi ne buyuksivas.com’a erişim engeli ne de yargı yoluyla oluşturmaya çalıştığınız sansür çabası kurtarmaz…

Büyük Sivas Haber


blank

blank

blank

blank

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.