SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Bu Ne Kadar Kaza Dedirtecek Sayı Açıklandı! 285 Kaza!

Sivas’ta Bu Ne Kadar Kaza Dedirtecek Sayı Açıklandı! 285 Kaza!
Bu haber 05 Mart 2018 - 19:36 'de eklendi

Sivas İrade Gazetesinden Fatih Tabur‘un haberine göre, Sivas´ta Ocak ayında meydana gelen kazalarda ki sayı açıklandı. Bu kazalarda 233 kişi yaralandı.

Sivas’ta Bu Ne Kadar Kaza Dedirtecek Sayı Açıklandı! 285 Kaza!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, 2018 Ocak ayında meydana gelen ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarına ilişkin elde ettiği verileri açıkladı. Sivas karayolu sınırları içerisinde yılın ilk ayında 98´i ölümlü-yaralanmalı, 187´si de maddi hasarlı olmak üzere toplam 285 trafik kazası meydana geldi.

Büyük kısmı dikkatsizlik nedeniyle gerçekleşen trafik kazalarında bir kişi hayatını kaybederken 233 kişi de yaralandı.

TÜRKİYE´DEKİ DURUM

Yılın ilk ayında ülkemizde ise 12 bin 359 ölümlü-yaralanmalı kaza meydana geldi. Bu kazalar neticesinde 252 kişi hayatını kaybetti, 20 bin 306 kişi de yaralandı. Ocak´ta Türkiye´de gerçekleşen maddi hasarlı kaza sayısı ise 19 bin 897 olarak açıklandı. Kazaların en büyük nedeni olarak, “araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak” maddesi gösterildi. Bunu; kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, manevraları düzenleyen genel şartlara uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, kurallara uygun olarak park etmiş araçlara çarpmak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, alkollü araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek izledi.

Kaynak : Sivas İrade

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER