hava Hafif Kar
DOLAR 19,0182 % % 0.05
EURO 20,3963 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.212,29 % % 0,22
ÇEYREK A. 1.982,10 % % 0,22
BITCOIN 544.411 % 0.4
SON DAKİKAGoogle News

İl Genel Meclisi Sedat Özata Gibi Bir Başkan Bulabilir mi?

Son Güncelleme :

15 Şubat 2019 - 14:05

İl Genel Meclisi Sedat Özata Gibi Bir Başkan Bulabilir mi?

AK Parti’nin İl Genel Meclisinde bu güne kadar görev yapan üç başkanı olduğu, siyaseti takip edenlerin tamamının malumu. Kurucu Başkan Ziya Şahin’in ardından görev yapan İl Genel Meclis Başkanı Turan Erkut, sonrasında da iki dönem Başkanlık yapan Sedat Özata siyaset arenasında bu güne kadar boy gösterdi.

İl Genel Meclisi Sedat Özata Gibi Bir Başkan Bulabilir mi?

Yeni dönemde tekrar aday olmayan Sedat Özata’nın yerine ise bu dönemde kimin oturacağı en çok merak edilen konular arasında…

Başkan Özata’ya benzer bir ismin AK Parti listelerinde kendisine bu dönemde yer bulamaması durumunda ise Meclis Başkanlığının da sıkıntıya girmesi söz konusu olabileceği belirtiliyor.

Görev yaptığı dönemde AK Parti dışında mecliste yer alan CHP, MHP ve BBP’nin ortak adayı olarak Başkan seçilen Özata’nın bireysel başarısı herkes tarafından takdir ediliyor.

Özata bir dönem, önce BBP ile anlaşarak daha sonra ki dönemde de yeniden aday olup CHP ile anlaşarak çıkan rakiplere karşı Başkanlığı kazanmıştı.

İlçelerde yapılan kamuoyu yoklamaları sonrası İl Genel Meclisinde bu dönem görev yapan 31 AK Parti, 8 CHP, 2 BBP ve 2 MHP dağılımının yeni dönemde AK Parti 20-24 diğerleri 20-23 şeklinde olacağı kamuoyunda konuşuluyor.

Böylesi bir durumda Başkan adayı olacak ismin İktidar yada Muhalefet partilerinden de destek görecek şekilde belirlenmesi oldukça önem taşıyor.

Özata gibi her siyasi partinin ortak adayı olabilecek ve herkesten oy alabilecek “BABAYİĞİT” kim olacak bu da merakla bekleniyor.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.