Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Valisi Davut Gül, Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Valisi Davut Gül, Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi
14 Kişi Okuyor
30 Ekim 2017 - 15:10

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğü Dönem Başı Okul Müdürleri Toplantısı’na katıldı.

Sivas Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gül, Sivas’ta eğitimde her geçen gün yükselen bir ivmenin olduğunu belirterek, “Bu yükselen ivmenin daha da artması ve süreklilik arz etmesi lazım. Burada en büyük görev okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize düşüyor.” ifadesini kullandı.

Sivas Valisi Davut Gül, Okul Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın birçok politikasının olduğunu belirten Gül, bu politikaların en iyi uygulandığı ilin Sivas olmasını istediklerini aktararak, “Okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yükseltilmesi lazım. Çünkü okul öncesi eğitim zorunlu olacak. Zorunlu olmadan biz bunu istenilen seviyeye getirmemiz lazım. Fiziki eksiklikleri tespit edip yeni anaokulları yapmamız, ücretli öğretmen bulmamız lazım. Hiçbir mazeretimiz olmadan bunları yerine getirmemiz lazım.” değerlendirmesi yaptı.

Okulların etrafındaki metruk binaların önemli bir kısmının yıkıldığını kaydeden Gül, yıkılmaların tespit edilerek bildirilmesini istedi.

Gül, okul önlerindeki seyyar satıcıların ve veli olmayan kişileri okul güvenliğinden sorumlu kişilerin takip edeceğini belirterek, “Okul güvenlik görevlileri okul önünde biri bekliyor mu, servisler düzenli olarak çocukları aldı mı, araçların içinde biri kaldı mı? Bunları kontrol edecek.” açıklamasında bulundu.

Çocukların sosyal ve kültürel faaliyetlerine önem verilmesini isteyen Gül, “Çocukların aktiviteler yapması en az akademik başarısı kadar önemli ve istediğimiz bir husus. Özellikle daha dezavantajlı yerlerde köylerimizde halı sahalar yaptık. Şehir merkezinde de gelecek sene inşallah okullarımızın belli bir miktarının kapalı spor salonlarını, halı sahalarını ve buna benzer sosyal donatılarını tamamlayamaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Gül, konuşmaların ardından eğitimcilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Programa, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, şube ve okul müdürleri katıldı.  (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 264
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558