DOLAR 32,7350 % 1.4
EURO 35,0395 % 0.36
STERLIN 41,5338 % 0.69
FRANG 36,7726 % 1.8
ALTIN 2.452,62 % 2,58
BITCOIN 65.376,00 -2.22

Numune Hastanesi Köprülü Kavşağı Açılıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Numune Hastanesi Köprülü Kavşağı Açılıyor

Numune Hastanesi kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek amacıyla devam eden köprülü kavşak projesi sonunda tamamlanıyor.

Numune Hastanesi Köprülü Kavşağı Açılıyor

Sivas-Erzincan çevre yolu üzerinden Numune Hastanesi’ne bağlantıyı sağlayan kavşaktaki trafik sıkışıklığını çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan köprülü kavşak projesi bir kaç gün içerisinde açılacak…

Projeyi yakından takip ederek ilgilenen Belediye Başkanı Bilgin yaptığı bir açıklama da “İnşallah bu yıl sonu gibi de transit trafiğe açmış olacağız” demişti. Bilgin’in açıklamasına rağmen birtakım aksaklıklar nedeniyle proje gecikmeye uğradı.

GÜLER MÜDAHALE ETTİ

Geçtiğimiz hafta boyunca adeta Sivas’ı karış karış gezen AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler köprülü kavşak hakkında da bilgi aldı.

Sivas’ta yıllardır atıl şekilde inşaat halinde bekleyen öğretmen evi başta olmak üzere Numune hastanesi köprülü kavşak gibi bir çok proje hakkında bilgi alan Güler, ilgili bakanlıkları arayarak projelerin biran önce hızlandırılarak tamamlanmasını istedi.

Özellikle köprülü kavşak hakkında son 1 haftada adeta 2 aylık iş yapan müteahhit firmanın, para sorunu da Güler’in girişimleri sonrasında çözüme kavuştu.

Geçtiğimiz günlerde proje için Ankara’ya tekrar giden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin‘inde bakanlıktaki girişimleri sonrasında proje bitme aşamasına geldi. Köprülü kavşağın bir kaç gün içerisinde trafiğe açılacağı öğrenildi.

Ayrıca Sivas’ta yaklaşık 5 yıldır atıl şekilde bekleyen Öğretmen Evi inşaatının da tamamlanarak Öğretmen Akademisi olarak Sivas’a kazandırılacağı ifade edildi.

Nursen Beste Yıldız / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bünyamin 15 Ocak 2024 / 21:37 Yanıtla

Açıklamanın hepsi yalan sadece üst yol açıldı yan yollar tamamen atıl halde birakkın araç geçmesini insan bile geçemiyor seçim yaklaştı göz boyamak için üst yolu açtılar 6 ay yattılar yazık Sivasa büyük darbe güya iş yaptılar sivası 2 ye böldüler arkadaşlar 1. Sivastanmısıniz yoksa 2.

Osman kayali 14 Ocak 2024 / 19:27 Yanıtla

Eli nasıl güçleniyor anlamadım biri aydinlatsin bizi herhalde tehtitlemi oy verecek millet başka başkan adayını evet hilmi bilgine hayır