DOLAR 32,6033 % 0.39
EURO 34,8190 % 0.23
STERLIN 40,6496 % 0.12
FRANG 35,8988 % 0.82
ALTIN 2.499,38 % 0,60
BITCOIN 2.117.603 5.381

AK Parti mutfağında yetişen Serdar İnce CHP’den vekil seçilemedi

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti mutfağında yetişen Serdar İnce CHP’den vekil seçilemedi

Sivas’ta seçim çalışmaları boyunca “CHP olarak en az iki çıkarırız, hatta üç bile olabilir” şeklinde hayal kuran Serdar İnce, AK Parti’nin milletvekili sayısının ise 1’e düşeceğini iddia ediyordu.

AK Parti mutfağında yetişen Serdar İnce CHP’den vekil seçilemedi

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine CHP listesinden giren Ankara’dan Sadullah Ergin, Adana’dan Sadullah Kısacık, Ankara’dan İdris Şahin, Balıkesir’den Burak Dalgın, Gaziantep’ten Ertuğrul Kaya, İstanbul’dan Medeni Yılmaz, Mustafa Yeneroğlu, Evrim Rızvanoğlu, Elif Esen, Hasan Karal, İzmir’den Seda Kaya Ösen, Manisa’dan Selma Aliye Kavaf, Mersin’den Mehmet Emin Ekmen, Tekirdağ’dan Cem Avşar milletvekili olarak seçildi.

İNCE HEZİMETE UĞRADI!

Sivas’ta CHP Milletvekili adayı olarak listenin ikinci sırasında kendisine yer bulan Yüksek Mimar Serdar İnce vekil seçilemedi…

Kendi ifadesiyle AK Parti’nin mutfağında yetişen İnce, CHP’den milletvekili adayı olunca toplum tarafından ilk etapta “şaka” olarak yorumlandı.

Listelerin ilan edilmesiyle bu durumun gerçek olduğunu gören Sivaslılar, seçim çalışmaları sürecinde de İnce’nin “Geliyor Geliyor Kılıçdaroğlu” şarkısını çalmasıyla da artık net olarak yaşananlara inanmış oldu.

Sivaslılar şoktaydı… Serdar İnce gibi bir isim CHP’den nasıl aday olmuştu… Sivaslılar yaşanan bu duruma inanmakta güçlük çekerken bazı sosyal medya kullanıcıları ise “CHP’den Ulaş Karasu vekil seçilemeyecekti ama Serdar İnce’nin çalışmaları sayesinde CHP Sivas’ta yine vekil çıkarabildi şeklinde yorumlar yaptı…

AK Parti’de İl Başkan adaylığı, Milletvekili aday adaylığı, Belediye Başkanı aday adaylığı gibi sayısız yere talip olan ama bu görevler kendisine nasip olmayan Serdar İnce’nin, Allah yolunda harcaması beklenen kazandığı paraları bu seçimde Kılıçdaroğlu ve CHP yolunda harcaması ise nasıl karşılandı şuan bilinmiyor… (HABER MERKEZİ)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP