Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

MÜSİAD Başkanı Salim Eminoğlu “Sivas’ımız için Bir Olmalıyız!”

MÜSİAD Başkanı Salim Eminoğlu “Sivas’ımız için Bir Olmalıyız!”
25 Ağustos 2020 - 17:14

Sivas´ın teşvikte hak ettiği yerde olmamasının kendilerini üzdüğünü ifade eden Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “Teşvik ve kenevir konusunda Sivaslılar olarak bir araya gelip Ankara´ya giderek gerek ilgili bakanlarla gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebiliriz. Hiçbir şey için geç değil.  Sivas´ın sanayisinin gelişmesi adına bir olmamız lazım” dedi.

MÜSİAD Başkanı Salim Eminoğlu “Sivas’ımız için Bir Olmalıyız!”

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Salim Eminoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas´a verdiği teşvik ve kenevir ekimi sözünün siyasilerce yeterince takip edilmediğini, bu nedenle Sivas´ın yine 4. Bölge teşvik kapsamında kaldığını söyledi.

6. Bölge teşvik kapsamına Sivas´ın alınmamasının kendilerini derinden üzdüğünü söyleyen Eminoğlu, “Teşvik ve kenevir konusunda maalesef bizim siyasilerimizin duyarsız kaldığını düşünüyorum.

Teşvik konusu Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülürken vekillerimiz neden müdahale ederek verilen sözü hatırlatmadı? Sivas 5 veya 6´ncı bölge teşvik kapsamına alınsa idi emin olun Sivas´ın kaderi değişecekti” diyerek serzenişte bulundu.

“HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL”

Başkan Eminoğlu, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Kenevir ekimi sözünün alınmasının ardından ilimizde kenevirin ekilmesi halinde nasıl işleneceği noktasında tartışmalar vardı.

Kamuoyunu bir süre meşgul eden tartışmaların son bulması ve iş adamları ile Sivas´a yatırım yapmak amacı ile Sivas´ta üretilmesi planlanan keneviri işlemeye talip olduk. Fabrika kurmak adına yer aldık.

Fabrika kurmak için daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın verdiği sözün Resmi Gazete´de yayımlanmasını bekledik. Bu süre zarfında çevre illerdeki iş adamları ile görüşerek keneviri Sivas´ta işleyeceğimizi duyurduk.

Ancak bu konuda da bir gelişme sağlanmadı. Satın aldığımız arazi şu an boşta kaldı. Sivas´a verilen sözlerin en azından biri yerine getirilse idi kendimizi teselli edebilirdik.

Teşvik ve kenevir konusunda Sivaslılar olarak bir araya gelip Ankara´ya giderek gerek ilgili bakanlarla gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebiliriz. Hiçbir şey için geç değil. Sivas´ın sanayisinin gelişmesi adına bir olmamız lazım.” irade

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]