DOLAR 28,9956 % 0.03
EURO 31,2337 % 0.04
STERLIN 36,4832 % 0.27
FRANG 32,9421 % -0.04
ALTIN 1.857,77 % -0,47
BITCOIN 1.233.989 -3.451

Muhtarlar Adem Uzun’dan Desteğini Çekti ve Yeni Dernek Kurmuyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Muhtarlar Adem Uzun’dan Desteğini Çekti ve Yeni Dernek Kurmuyor

Sivas İlbeyliler Derneği 22 Mayıs tarihinde olağanüstü genel kurula gidiyor. İlbeyliler yöresinin mevcut yönetim, denetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin yanı sıra yörenin önde gelen bir çok ismi ve muhtarların katıldığı temayül yoklamasında daha önce yayınladığımız haberlerde olduğu gibi Durmuş Şeker isminin ön plana çıktığı ve aday olarak gösterildiğini ifade etmiştik.

Muhtarlar Adem Uzun’dan Desteğini Çekti ve Yeni Dernek Kurmuyor

Bu süreç sonrasında bazı muhtarlar bir araya gelerek dernek kuracaklarını ifade etmişlerdi. Bu muhtarlar temayül sonrası bir basın açıklaması düzenleyerek, Hanlı köyü muhtarı Mustafa Deveci‘nin öncülüğünde dernek kurmayacaklarını açıkladı.

Bugün ise daha önce dernek kuracağız diyen Muhtar Mustafa Deveci “vazgeçtik dernek kurmayacağız” şeklinde yeni bir açıklama yaptı.

Deveci son yaptığı açıklama da “temayül yoklamasına katılan saygın bir çok isim, İlbeylileri bölmek isteyenlerin olduğu ve bu durumun ilbeylilere zarar vereceğini ifade ederek birlik içerisinde olunması gerektiğini söylemişlerdir.” dedi ve bunun üzerine “muhtarlar olarak dernek kurmaktan vaz geçtik” ifadelerine yer verdi.

“Temayül yoklamasına katılan bir çok saygın isim var” diyerek “bu isimlerin sözünü dinleyip dernek kurmuyoruz” diyen muhtar Deveci, “saygın” olduğunu söylediği bu isimlerin temayülde verdiği kararı tanımayarak ise bu isimlere baş kaldırıyor…

Birbiri içerisinde çelişen muhtarların bu duruşu ve tavrı ise herkes tarafından garipseniyor.

Başta Muhtar Mustafa Deveci ve yine temayüle katılarak adayım diyemeyen, ayrıca adayım diyen isimlere de sandığa giderek oy veren okul müdürü Adem Uzun’un, yapılan yukarıdaki açıklamayla ortaya koydukları tavrın çeliştiği açıkça gözlenirken, temayüle katılan isimlerin, bu kişilerin gözünde gerçekten saygın isimler mi yoksa farklı isimler mi olduğu da merak ediliyor.

Ayrıca muhtarlar olarak daha önce destekleyeceklerini söyledikleri Adem Uzun’a, muhtarlar tarafından yapılan yeni açıklamaya göre de desteğin ortadan kalktığı görülüyor.

Yapılan açıklama da Adem Uzun ismi hiç kullanılmıyor ve muhtarların katılacakları genel kurulda ise bir liste ile seçime katılacağız şeklinde ifade edilirken bu listenin ise temayülden çıkan isim Durmuş Şeker öncülüğünde olduğu düşünülüyor.

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP