DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.589 1.319

Milletvekili Toy Sivas’ta “Türkiye’nin mühendis kızları”nı ziyaret etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Milletvekili Toy Sivas’ta “Türkiye’nin mühendis kızları”nı ziyaret etti

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy nokta ziyaretlerini sürdürüyor. Sivas milletvekili seçilmesinin ardından şehirde bir çok nokta ziyareti gerçekleştiren Toy, milletvekili olmadan önce hazırladığı projeleri de ilgilileriyle paylaşıyor.

Milletvekili Toy Sivas’ta “Türkiye’nin mühendis kızları”nı ziyaret etti

Milli Eğitim’de görev yaptığı süre zarfından eğitim alanında hazırladığı bir çok projeyi ilgililerle paylaşan Toy, eğitimin dışında istihdama dönükte çalışmalar yürütüyor.

Toy bu kapsamda organize sanayi bölgesinde yer alan ve Demirağ OSB’ye yaptığı yeni yatırımlarla da göz dolduran BG Grup firmasını ziyaret etti.

Sadece kadın mühendislerin çalıştığı BG Proje Toy’un dikkatini çekerken çalışan kadınları ve BG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özçoban’ı tebrik etti.

Konuyla ilgili Toy yaptığı açıklamada;

“Türkiye’nin mühendis kızları” projemiz kapsamında endüstriyel tesisler başta olmak üzere, okullar, iş merkezleri, fabrikalar ve daha birçok inşaat alanında faaliyet gösteren BG Grup İnşaat; fotovoltaik sistemlerin inşası yanında danışmanlık, projelendirme, mühendislik ve ürün tedariki hizmetleri sunan BG Enerji; 10.000 m² kapalı, 60.000 m² açık stok sahası olmak üzere toplam 70.000 m² alanda sanayi yapıları, depolar, hangarlar, köprü kirişler için prefabrik yapım elemanları üreten BG Prefabrik’i ziyaret ettik.

Şehrimize değer katan kıymetli firmalarımıza misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Devrim Esra Dündar / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP