DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.359,99 0.011

Milyonlarca emekliye çifte ödeme! Kurban Bayramı öncesi heyecanlandıran gelişme!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Milyonlarca emekliye çifte ödeme! Kurban Bayramı öncesi heyecanlandıran gelişme!

Emeklilere ödenecek Kurban Bayramı ikramiyesi 3 bin TL olarak belirlendi. Ancak milyonlarca emekli, maaş tarihlerinin bayram sonrasına denk gelmesi nedeniyle endişe yaşıyor. Son olarak hükümetin bu konuda sürpriz bir adım atarak ikramiye ve maaşları aynı gün yatırabileceği öne sürüldü.

Milyonlarca emekliye çifte ödeme! Kurban Bayramı öncesi heyecanlandıran gelişme!

Hayat pahalılığı karşısında ezilen emekliler, Kurban Bayramı vesilesiyle verilecek ikramiyenin yatacağı günü iple çekiyor. Bayram öncesinde tüm emeklilere 3 bin TL’lik ikramiye ödemesi yapılacak.

Ancak birçok emekli yurttaş, maaş tarihlerinin bayram sonrasına denk gelmesi nedeniyle endişe yaşıyor. Emekliler arasında söz konusu durum nedeniyle maaşlarının bayram öncesinde ödenmesine ilişkin bir beklenti doğdu.

Peki emekli maaşları bayram öncesine çekilecek mi?

EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİNE ÇEKİLECEK Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere ödenecek ikramiyelerin bayramdan önce yatırılacağını duyurdu.

Ancak Bakan Işıkhan, emekli maaşlarının ödeneceği tarihler ile ilgili bir açıklama ise yapmadı. Dolayısıyla konu gündemdeki yerini hala korumaya devam ediyor.

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENİYOR?

Kurban Bayramı’nın bu yıl 16 Haziran Pazar günü başlayacak. Emekli ikramiyeleri de hesaplara 10-14 Haziran tarihleri arasında yatmış olacak.

Emekli maaşları ise tahsisat numarasına göre ayın 17’si ila 26’sı arasında ödeniyor. Her ayın 15’inde ödenen memur maaşları da haziranda bayramın arife günü olan cumartesiye denk gelecek. Bu nedenle aylıkların büyük bir bölümünün ödenmesi bayram sonuna kalacak.

EMEKLİLERE BİR SÜRPRİZ GELEBİLİR

Milyonlarca emekli, aylık maaşlarının Kurban Bayramı öncesine çekilip çekilmeyeceğini merak ederken gazeteci Ersoy Dede, konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Dede, bir sürpriz yaparak hükümetin emekli ikramiyeleri ve maaşlarını aynı gün yatırabileceğini öne sürdü.

Ersoy’un paylaşımı emekliler arasında büyük bir heyecana sebebiyet verirken, gözler hükümet kanadından gelecek açıklamaya çevrildi.

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP