DOLAR 32,7314 % 1.41
EURO 35,0554 % 0.38
STERLIN 41,5981 % 0.74
FRANG 36,7675 % 1.8
ALTIN 2.456,40 % 2,73
BITCOIN 65.224,01 -2.498

Liposuction Sağlıklı Bir Yöntem Olabilir! Ancak Bu Faktörlere Dikkat Etmek Gerekir!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Liposuction Sağlıklı Bir Yöntem Olabilir! Ancak Bu Faktörlere Dikkat Etmek Gerekir!

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Öztürk konu hakkında bilgiler verdi.

Liposuction Sağlıklı Bir Yöntem Olabilir! Ancak Bu Faktörlere Dikkat Etmek Gerekir!

Son yıllarda, vücut şeklini düzeltmek ve inatçı yağlardan kurtulmak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilen liposuction, uygun bir şekilde uygulandığında sağlıklı sonuçlar elde etmenin bir yolunu sunmaktadır. Ancak bu popüler cerrahi işlem, dikkat edilmesi gereken önemli faktörleri içeriyor.

*Hasta Sağlığı Önceliklidir

Liposuction işlemine aday olanlar, genel sağlık durumları hakkında doktorlarına dürüst bilgi vermelidirler. Özellikle kalp hastalığı, diyabet veya kan pıhtılaşma sorunları gibi ciddi sağlık sorunları olan kişiler için liposuction riskli olabilir. Cerrahınız, ameliyat öncesinde sizi değerlendirecek ve işlem için uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.

*Gerçekçi Beklentiler

Uzmanlar, liposuction işlemi sonucunda vücut şeklinin değiştirilebileceğini ancak işlemin sadece kilo kaybı amacıyla kullanılmaması gerektiğini hatırlatıyorlar. Liposuction, genellikle belirli bölgelerdeki inatçı yağların çıkarılması için kullanılır ve sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

* İyileşme Süreci

Liposuction sonrası iyileşme süreci önemlidir. İşlem sonrasında dinlenmek, doktorun önerilerine uygun şekilde bandajları ve dikişleri korumak ve iyileşme sürecine dikkat etmek gerekir. Ayrıca, düzenli doktor kontrolüne gitmek ve doktorun önerdiği şekilde bakım yapmak sonuçların uzun vadeli korunmasına yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, liposuction, uygun koşullar ve uzman gözetiminde sağlıklı bir uygulama olabilir. Liposuction işlemi hakkında daha fazla bilgi almak ve karar vermek için bir plastik cerrah ile görüşmek, potansiyel adaylar için önemlidir. İşlem öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken faktörleri anlamak, başarılı sonuçlar elde etmede yardımcı olabilir. (Nursen Beste Yıldız)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP