DOLAR 27,0323 % 0.06
EURO 28,8247 % -0.11
STERLIN 33,3903 % -0.39
FRANG 30,0908 % -0.06
ALTIN
BITCOIN 733.327 -0.584

Kuzey Çevre Yolu Projesi Onay Bekliyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kuzey Çevre Yolu Projesi Onay Bekliyor!
blank
blank

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Kuzey Çevre Yolu Projesinin onay aşamasında olduğu müjdesini verdi.

Kuzey Çevre Yolu Projesi Onay Bekliyor!

Sivas’ın gelişmesi ve yeni yerleşim alanlarının açılması açısından son derece önemli projeler arasında yer alan Kuzey Çevre Yolu Projesini yakından takip eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Türksoy’u ziyaret ederek projenin son aşaması hakkında bilgi aldı
Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Türksoy, 22 kilometre uzunluğundaki Kuzey Çevre Yolu Projesini yakından takip ettiklerini, onay alındıktan sonra ihale edilerek çalışmalara başlanılacağını söyledi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise Kuzey Çevre Yolu Projesinin bölgenin gelişmesi ve yeni yerleşim alanlarının oluşması bakımından önemli olduğunu , projeyi yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Kuzey Çevre Yolu Projesi bölge trafikten başlayıp meraküm ve buradan da OSB’ye ve Erzincan karayoluna uzanan 22 kilometrelik önemli bir alanı teşkil etmektedir. Yapılacak olan çevre yolu şu anda şekillenmiş ve son aşamaya gelmiştir. Çevre yolu projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte trafik açısından yoğun olan ana yol trafiği rahatlayacak, sanayi ve Numune Hastanesi bölgesindeki yoğunluk ta azalacaktır” dedi.

Mereküm Bölgesinde Yeni Alanlar Oluşacak 

22 kilometre uzunluğunda olan ve bazı yerlerde tünel olarak yapılacak Kuzey Çevre Yolu projesinin Sivas’a değer katacağını ve trafikte rahatlama olacağını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Sivas’ımız için en önemli projelerden biri de Kuzey Çevre Yolu Projesidir. Kuzey çevre yolu projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte yol güzergahında yeni yerleşim alanları oluşturularak esnaflarımıza da farklı alanlarla iş imkanı sağlanacaktır. Bu proje binlerce insanımıza da ekmek kapısı olacaktır. Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte yeni arsalar ve imar alanları da ortaya çıkacaktır. Projenin onayı alındıktan sonra ihale aşaması yapılacaktır. Çevre yolunun da trafik açısından rahatlayabilmesi için Sivas’ımızı temsile eden milletvekillerimizden ve bürokratlarımızdan projeyi takip etmelerini ve biran önce ihalesi yapılarak çalışmalara başlatılması noktasında destek bekliyoruz. ”diye konuştu
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, gerek Kuzey Çevre Yolu Projesi ve karayollarındaki çalışmaları yakından takip eden, işyerin yürütülmesinde gayret gösteren Bölge Müdürü Mustafa Türksoy ve ekibine de teşekkür etti. (Emre Gençleşen)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank

YORUM YAP

Eset ATASEVEN 1 Haziran 2023 / 09:46 Cevapla

Bu haberi okumuşken Tabiki cevre yolu güzel olur ama buradan Sivas vekillerime süslenmek istiyorum Sivas Trafiğini ne Zaman cozeceksiniz bugünkü Ak penin oyları sadece cumhurbaşkanımız R.Tayip Erdoğan için Sivas Ak parti vekilleri bu oyları hakketmiyor çünkü Sivas için çalışmıyorlar.