Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Microsoft’un kurucusu Bill Gates “10 milyondan fazla insan ölür”

Microsoft’un kurucusu Bill Gates “10 milyondan fazla insan ölür”
25 Ağustos 2020 - 14:41

Amerikalı milyarder, pandemiyle ilgili bir kez daha dikkat çeken açıklamalara imza attı. Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasının ardından Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 2015 yılında yaptığı bir konuşmada salgın hastalıkların 10 milyondan fazla insanın ölümüne neden olabileceğini söyledi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates “10 milyondan fazla insan ölür”

Salgını fırsat bilerek insanlara mikroçip takacağı yönündeki iddiaları reddeden Gates, yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

“MİLYONLARCA İNSAN HAYATINI KAYBEDECEK”

The Economist’e konuşan Microsoft’un kurucusu, koronavirüs ortadan kalkmadan önce milyonlarca insanın hayatını kaybedeceği görüşünü paylaştı.

Bill Gates, bu ölümlerin virüsten kaynaklanmayacağını, salgının sağlık sistemleri ve ekonomiler üzerindeki baskısından meydana geleceğini kaydetti.

“BIDEN DA GELSE DÜZELMEZ”

Karantina önlemlerinin diğer hastalıkların tedavisine engel olduğunu ifade eden Gates, bu durumun HIV ve sıtma hastalıklarıyla mücadele eden ülkeleri etkileyeceğine dikkat çekti.

ABD’de yapılacak 3 Kasım başkanlık seçimlerine işaret eden Gates, Demokrat Joe Biden seçilse bile işlerin yoluna girmeyeceğini sözlerine ekledi. en son haber

Büyük Sivas Haber

 


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]