DOLAR 27,1642 % 0.15
EURO 28,9429 % 0.1
STERLIN 33,2605 % -0.27
FRANG 29,9531 % -0.06
ALTIN 1.681,12 % 0,39
BITCOIN 725.514 0.005

“Küpün İçinde Ne Varsa, Dışarı da O Akar”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Küpün İçinde Ne Varsa, Dışarı da O Akar”
blank
blank

Şehrimiz adına çok önemli bir açığı kapatan Sivas Termal Yaşam Merkezi, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin önceki gün düzenlenen 2’nci İstişare Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Toplantıya Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem Erdem, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkçe’nin çok zengin bir dil olduğunu ifade eden Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise, “Dil çok önemli, çünkü gönülden geçeni dil ile dışarı aktarırız. Gönlü temiz tutmak lazım ki, dilden güzel söz çıksın. Küpün içinde ne varsa, dışarı da o akar. Bu yüzden güzel Türkçemize sahip çıkan, korunması adına çalışan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’ne çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Derneğin Türkçe’nin korunması ve yaşatılması adına yürüttüğü çalışmaları takdir eden Belediye Başkanı Sami Aydın, Türkçe’nin korunmasına katkı sağlanması adına belediyenin iş yeri ruhsatlarını verirken Türkçe isimleri en alt limitten, yabancı isimleri ise en üst limitten ücretlendirdiklerini ifade ederek, belediyenin sosyal tesislerindeki tüm yabancı kelimeleri Türkçe’ye çevirdiklerini söyledi.

blank
blank

YORUM YAP