DOLAR 31,1446 % 0.12
EURO 33,8144 % -0.01
STERLIN 39,5067 % 0.04
FRANG 35,3906 % 0.12
ALTIN 2.032,33 % 0,01
BITCOIN 1.791.151 5.352

STSO Başkanı Mustafa Eken’in karşısına kimi aday çıkarmalıyız arayışı

Yayınlanma Tarihi : Google News
STSO Başkanı Mustafa Eken’in karşısına kimi aday çıkarmalıyız arayışı

Normal zamanında yapılırsa 2022 yılı Kasım ayında yapılması planlanan Sivas Ticaret Odası seçimlerine yaklaşık 6 ay zaman kaldı.

STSO Başkanı Mustafa Eken’in karşısına kimi aday çıkarmalıyız arayışı

Mevcut Başkan Mustafa Eken’den önceki 4 dönem boyunca aralıksız Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanlığı yapan Osman Yıldırım’ın bu dönem STSO Başkanlığı’na aday olmadığı öğrenilirken ilerleyen süreçte bu kararın değişip değişmeyeceği şuan bilinmiyor.

Osman Yıldırım‘ın meclis başkanlığına ise yeni dönemde kesin gözle bakılıyor.

STSO Başkanlığı seçimlerinde mevcut Başkan Mustafa Eken’in karşısına aday olarak kaybeden grup adına kimin başkan adayı olarak çıkacağı ise şuan araştırılıyor.

2018 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimler sonucu başkanlığı Mustafa Eken’e kaptıran Osman Yıldırım ve ekibinin şu günlerde yürüttüğü çalışma ile aday arayışı içerisinde olduğu öğrenildi.

Yıldırım geçtiğimiz gün, Mustafa Eken’in karşısına rakip olarak çıkacağı yönündeki habere ilişkin sosyal medya hesabından “Elbette ki TSO’nun 7 bin üyesi içerisinde Sivas’ı kimliği ile kişiliği ile yaptığı iş ile ulusal ve uluslararası her platformda temsil edebilecek çok sayıda tüccar ve sanayicisi vardır ve zamanı geldiğinde göreve talip olacaklardır” yorumunda bulunmuştu.

Bazı çevreler bu mesajı adaylık sinyali olarak yorumlarken durumun aslının ise öyle olmadığı öğrenildi.

Şuan mevcut yapıya muhalif olan grup üyeleri, tüccar ve sanayicileri gezerek Yusuf Ziya Kurt,  Sami Arifer , Zeki Özdemir ve Osman Yıldız isimlerinden hangisi ile aday olursak kazanabilir şeklinde kamuoyu yoklaması yapıyor.

Bir süredir devam eden bu çalışmanın ise önümüzdeki bir kaç gün içerisinde sonuçlanacağı ve Mustafa Eken’e karşı adayın kim olacağının ise kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP