Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta Kene Yok Denmişti Görüntüler WhatsApp Hattımıza Bugün Ulaştı!

Sivas’ta Kene Yok Denmişti Görüntüler WhatsApp Hattımıza Bugün Ulaştı!
14.535
10 Temmuz 2019 - 21:26

Geçtiğimiz günlerde KKKA hastalığıyla ilgili vaka sayısında artış yaşandığına dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Ayhan, “Bizde elbette vakalar var, yok değil ama bunlar komşu illerimizden gelen, Tokat’tan, Yozgat’tan ve Erzincan’dan gelen vakalar. ” demiş sözlerine “Vakalar genellikle ilçelerimizden gelmektedir.

Sivas’ta Kene Yok Denmişti Görüntüler WhatsApp Hattımıza Bugün Ulaştı!

Kurumlarımız hassasiyetle parkları, bahçeleri, birçok mesire alanında ilaçlama faaliyetlerini yapmaktadır. Tedirgin olacak hiçbir husus yoktur, bunun özellikle altını çizmek istiyorum.

Vatandaşlarımızı doğadan uzaklaştırıcı açıklamalardan kaçınmak lazım. Keneye bağlı ölüm vakası ilimizde 3 köyde ve genelde çoban vatandaşlarımızda oldu. Onun haricinde pikniğe giden, geziye giden, doğaya çıkan vatandaşlarımızda böyle bir hadise olmadı.

Bunu özellikle kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Tokat’tan, Yozgat’tan ve komşu illerimizden gelen vakaları Sivas’ta oluyormuş gibi haber yapmak da doğru değil. Vatandaşlarımızın tedirgin edilmemesi gerektiğini özellikle söylemek istiyorum.” ifadeleriyle ile devam etmişti.

Bugün WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaşan ihbarlar ise açıklamaya tezat bir durum oluşturdu.

Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü ve Sivas Ulu Cami yanında ki parkta kene görüldüğü hatta yakalanıp pet şişe ile fotoğraflandığı görüldü.

Hastaneye bilgi veren vatandaşa yetkililerin, kenenin yakılması gerektiğini söylemesi üzerine vatandaşın keneyi yakarak imha ettiği öğrenildi.

Yine geçtiğimiz aylarda bir başka vatandaş ise Ulu Cami civarında ki parkta yakaladığı keneyi hastanede incelettiği ve KKKA’ya neden olan zararlı kene olduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Vatandaşların bu ifadesi sonrası yapılan açıklamalarla birlikte kafalarda ise karışıklık hat safhaya çıktı.

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com