DOLAR 32,5241 % 0.14
EURO 34,7318 % -0.02
STERLIN 40,6734 % 0.35
FRANG 35,6894 % 0.16
ALTIN 2.487,88 % 0,14
BITCOIN 2.076.828 3.883

Kabine Toplantısı Sona Erdi! Memur Maaşları, Asgari Ücret..

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kabine Toplantısı Sona Erdi! Memur Maaşları, Asgari Ücret..

Kabine toplantısı 8,5 saat sürdü.

Kabine Toplantısı Sona Erdi! Memur Maaşları, Asgari Ücret..

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada:

” 8,5 saat süren bir Kabine Toplantısı oldu. Tüm bakan arkadaşlarım hazırlıklarını etraflıca anlatma imkanı buldular. Dışişleri Bakanım hariç. Dışişleri Bakanımı da ayrıca dinleyeceğim.”

“Milletimiz 14 Mayıs ve 28 Mayıs’taki iradesiyle eski sisteme dönüş önerilerini reddetmiş, parlamenter sistem tartışmaları açılmamak üzere kapanmıştır.”

“Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla birlikte Türkiye’yi sivil bir anayasayla buluşturacağız.”

“Muhalefetin, millete ve milletin tercihlerine saygı duymayı artık öğrenmesi gerektiği kanaatindeyiz.”

“Cumhuriyetin ikinci asrındaki yolculuğumuzu, sivil, özgürlükçü, kuşatıcı tüm kesimlerin sahipleneceği bir anayasanın rehberliğinde katedelim istiyoruz.”

“Asgari ücret çalışmaları yapıcı bir şekilde devam ediyor. Sonuç herkesin içine sinecek.”

“Memur maaş artış oranlarıyla ilgili Meclis sürecini yakında başlatıyoruz.”

“Temmuz engelli ve engelli yakını aylığı ile yaşlı aylıklarının ödemesini erkene alıyor, toplam 1.4 milyon kardeşimizi bayramdan önce sevindiriyoruz.”

“Muhalefetin seçim döneminde kadın hakları konusunda yaydığı yalanların tamamen temelsiz olduğunu bir kez daha gösterdik. Kadınlar, yeni dönemimizde de bürokrasiden siyasete, iş dünyasından aileye kadar her alanda öncü rol oynamaya devam edecektir.”

“Bölgemizde Türkiye’nin hesaba katılmadığı, katkısının alınmadığı bir denklemin kalıcı olması mümkün değildir. ‘Sahada ve masada güçlü Türkiye’ idealimiz artık hayalden çıkıp gerçeğe dönüşmüştür.”

“Gençlerimizden iş dünyamıza, ev hanımlarından üreticilerimize, kamu görevlilerimizden depremzedelerimize kadar kime neyi taahhüt etmişsek Allah’ın izniyle hepsini tek tek gerçeğe dönüştüreceğiz.”

“Vatandaşımızın hayatına dokunan hizmetleri daha çok artıracağız. Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda daha kararlı mücadele edeceğiz.”

“Millet sandıkta son sözü söylemiş kararını vermiştir. Muhalefetin de hakikatleri görmesini ve kabullenmesini temenni ediyoruz. Siyaset kurumunun asli görevi seçmenin çizdiği istikamette yürümektir. Bunun da ilk işareti milletin takdirini baş tacı edip samimi bir özeleştiriyle hatadan dönmektir. Muhalefetin seçim atmosferinden ve uğradığı ağır hezimetin şokundan hala çıkamadığını görüyoruz. Sırf oy tercihinden dolayı hakarete uğramadık toplum kesimi bırakmadılar. AK Parti’nin özellikle kırsal kesimin oylarıyla bu seçimi kazandıklarını iddia edecek kadar sefil hale geldiler. Bir taraftan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz diyeceksin öbür taraftan Gazi’nin ‘köylü milletin efendisidir’ sözünü görmezden geleceksin. Köylülerimize yönelik hakaretleri biz kabul etmiyoruz.”

“Ülke değişiyor, dünya değişiyor ama bunların millete bakışı asla ve asla değişmiyor. Milleti hizmete ve hürmete layık görmeyen zihniyetin Türkiye Yüzyılı’nda yeri yoktur. Bu çevrelerin seçmeni suçlama hastalığından bir an önce kurtulmasını diliyoruz. Muhalefetin milletin tercihlerine saygı duymayı artık öğrenmesi kanaatindeyiz. Vatandaşın kapattığı defterleri tekrar açmak yerine, demokratik kazanımları güçlendirmenin daha doğru bir davranış olacağına inanıyoruz. Biz son 21 yılır olduğu gibi bugün de her türlü müspet teklife, yapıcı eleştiriye açığız. Türkiye’nin birliğini, dirliğini, demokrasisinin standartlarını yürütecek adımları 85 milyon olarak hep beraber atalım diyoruz. Ülkemizi darbe mahsulü mevcut anayasasından hep birlikte kurtaralım istiyoruz. İnşallah görev süremiz boyunca Cumhur İttifakı’nda ortaklarımızla birlikte Türkiye’yi sivil bir anayasa ile buluşturmaya çalışacağız. ”

“Sanayi Alanı sayısını 18’e yükseltiyoruz.”

ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

 


YORUM YAP