DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Sivas’ta Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun Partisi için ismi Öne Çıkanlar

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun Partisi için ismi Öne Çıkanlar

Ali Babacan‘ın yıl sonuna doğru tabelasını resmen asması beklenen yeni partide iş ve siyaset dünyasından önemli isimlerin bulunduğu ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin parti programının temelini oluşturacağı belirtiliyor.

Sivas’ta Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun Partisi için ismi Öne Çıkanlar

AK Parti’den ayrılan eski bakan Ali Babacan’ın “yıl bitmeden partiyi kuracağız” açıklamasının ardından görüşme taleplerinin arttığına dikkat çekiliyor. Ayrıca Kasım ayı geçmeden parti tabelasını asmaya hazırlanan eski başbakan Ahmet Davutoğlu da 70-80 kişiden oluşacak kurucular kurulu üyeleri üzerinde çalışıyor.

Sivas’ta ise öne çıkan ve kendileri ile görüşüldüğü iddia edilen isimler şunlar…

SEDAT ÖZATA

AK Parti’de 3 dönem İl Genel Meclisi Üyeliği ve Başkanlığı yapan isim AK Parti’nin ağır toplarından… Son dönemde siyasete ara vererek Sivas’ta bir çok alanda ticaretini sürdüren ÖZATA’nın ismi yeni partilerin İl Başkanlığı için geçiyor.

RAGIP ÖZKAN

MHP kökenli olan Özkan, İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında da çalışmalar yürütmüş fakat partide görev almamıştı. İl Başkanlığı döneminde başarılı çalışmalarıyla bilinen ÖZKAN’ın da ismi yeni kurulacak olan partilerin İl Başkanlığı için geçiyor.

ZİYA ŞAHİN

Fazilet Partisi, AK Parti gibi partilerde uzun yıllar görev yapan ve şuan hali hazırda İl Genel Meclisi Üyeliği görevini yürüten ŞAHİN’in de ismi yeni kurulacak olan partilerde özellikle Ahmet Davutoğlu cenahında öne çıkıyor. Buna sebep olarak ise Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı iken İl Başkanlığı mülakatlarında “sizi çok başarılı görmüyoruz ama sizi yine de İl Başkanı olarak tekrar atayacağız” demesinin etkili olduğu ifade ediliyor.

YURDAL EPSİLELİ

Bir dönem BBP’de Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve şuan TSO’da görevi bulunan isim EPSİLELİ’de yeni kurulacak olan Partilerde ismi İl Başkanlığına geçenlerden… Epsileli’nin son zamanlarda ziyaretlerini artırması ve farklı kesimlerle çeşitli ortamlarda görüşmesinin ismi geçenler arasında yer almasına etkisi olduğu ifade ediliyor.

SERDAR İNCE

AK Parti’de daha önceki süreçlerde İl Başkanlığı mülakatlarına çağırılan, AK Parti’den Milletvekili, Belediye Başkanlığı alanlarında aday adayı olan ve Sivas Kent Konseyi Başkanlığı sürecinde de Sivas adına ortaya güzel çalışmalar koyan İNCE’nin de ismi yeni kurulacak olan partilerin İl Başkanlığı için konuşuluyor.

Yeni partilerle ilgili yukarıda bahsi geçen bazı isimlerinde çevresindeki isimler ile Büyük Otel’de dönem dönem toplantılar yaptığı ve süreci olgunlaştırmak istedikleri bilinen konular arasında…

Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide AK Parti’ye yakın isimlerin değerlendirileceği ifade edilirken Ali Babacan kanadında ise daha çok ülkücü kökenli isimler değerlendiriliyor.

Kısa sürede neticelenmesi beklenen çalışmaların Sivas’taki siyaseti ise nasıl etkileyeceği şuan bilinmiyor.

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.