DOLAR 32,7630 % -0.05
EURO 35,1558 % -0.07
STERLIN 41,5268 % -0.16
FRANG 36,8236 % -0.09
ALTIN 2.456,93 % -0,04
BITCOIN 66.520,00 0.591

Köşe Yazarımız İsmail Dursun’un “Sivasspor Yine Cepten Yedi” Başlıklı Yazısı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Köşe Yazarımız İsmail Dursun’un “Sivasspor Yine Cepten Yedi” Başlıklı Yazısı

Merhaba değerli dostlar yeni bir günle Demir grup Sivasspor ve ikinci lig kırımızı grupta zirve mücadelesi veren Belediye spor futbol takımlarımızla onların başarılarından bahsetmek elbette güzeldir değil mi?

Köşe Yazarımız İsmail Dursun’un “Sivasspor Yine Cepten Yedi” Başlıklı Yazısı

Öncelikle Rusya’nın Ukrayna halkına faşist saldırılarını şiddetle kınıyorum. Halkımızın ve hükümetimizin Ukrayna halkının yanında olmasını da takdirle karşılıyorum.

iki takımımız içinde zorlu müsabakaları vardı biliyorsunuz Demir grup Sivasspor ise sürekli deplasmanda ve evinde puan kaybederek taraftarlarını üzmeye devam ediyordu buna bazen hakem hatalarını da eklersek gidişatın iyiye gitmediğinde söylemek lazım.

Beşiktaş’ta sakatların büyük bir bölümü kadroda yerini aldı bir iki eksikliklere rağmen sahadakilerin üstün kalitede olan sporculardan kurulu bir ekipti.

Sivasspor da ise kart cezalısı Gradelin dışında kadrosunda önemli bir eksiklik yoktu onun yerine değişerek Erdoğan ve Henrigue monte edildi ama pek başarılı olduklarını da söylemek mümkün değildir.

Takımda iki top taşıyıcısı buna Gradel’ide eklersek hücumda silolam çizen başarılarını gördüğümü söylemem lazım.

Beşiktaş ilk yarıda merkezi kalabalık tutarak oyunu öne çekerek pozisyon zenginliği yaratmak isteyen oyun disiplinini elinde tutarak baskılı oynamaya başladı. Savunmanın arkasına atılan yüksek toplarla tehlike yaratmaya çalıştı.

Sivassspor ise buna karşı baskı kurarak iyi mücadele etmeye başladı fakat daha müsabakanın başında gelen bir yan ortada Sivas savunması seyirci kalınca Batshuyi’nin rahat hamlesine engel olayınca skoru 0-1 çevirmesini bildi.

Erken gelen gol Sivassporda bir hareketlenme başlattı soldan gelişen bir alınan kontra topa Uğur’un ortasına Yatabere kafayla skoru eşitleyen golünü attı 1-1

İki takımda Yatabare ve Batshuyi ile gole çok yaklaştılar Welinton’un topu direkte patladı Sivasspor rakibin dar alana sıkıştırdığı toplarda başarılı olamadı geriden gelene top çıkarma da ve yerden toplarla ayakta kalıp daha çok müdahaleler yapabilse idi bu süre içinde skoru değiştirebilirdi.

Zaman zaman savunma güvenliğinde dağınık bir tablo sergileyen Sivasspor 43.dakikada Ghezzal’ın golüne engel olamayınca skor 1-2 oldu.

İkinci yarıda Sivasspor’un baskılı oyunuyla başlaması vardı bunun karşısında Öder Karaveli ve Rıza hocanın hamlelerini görmek mümkündü Beşiktaş iyi organize olmuş dar alanda çok iyi top yaparak oyunu öne çıkaran teknik bir kadroya sahip takım olduğunu söylemek gerekir.

Sivasspor bir ara oyundan düşen rakibi karşısında geliştirdiği yan toplarla etkili olmaya başlayınca Henrigue Erdogan, Hakan ve Canerle kaçırılan pozisyonlar tribünlere’’ of of’ ’çektirmesi merkezdeki bazı kopukluklar ani ve hızlı manevra yapılamayınca toplar ceza alanının tahditli bölgelerinde ezilen toplar rakibin hakimiyetiyle sona eriyordu.

Beşiktaşın bir kale alanı mücadelesinde Hakan Aslan’ın eli ile topu kesmesi ‘’VAR’’karaıyla penaltı 1-3 Sivassporda ikinci yarının son bölümlerinde bol bol yapılan ortalar vardı fakat bir türlü kaleci Ersin geçilemiyordu.

Sivassporda sağdan gelişen bir orta topunu elle kestiği gerekçesiyle yine ‘’VAR ‘’kararıyla verilen penaltıyı Fajir skoru 2-3 getiren golünü attı fakat kalan sürede Sivasspor’un baskıları vardı fakat Konate’nin mükemmel kafa topunu doksandan alan Ersin takımını ipten kurtaran kaleci oldu.

Sivasspor iyi pozisyonlar buldu ama güçlü rakibi Beşiktaş teknik becerisi ve mahareti bireysel anlamda da takım oyunun da da iyi bir ekip karşısında beklenilen skoru alamayınca sahadan taraftarlarını üzerek çıkmış oldu.

Sivas belediye spor ise kendisi gibi rubunda zirve mücadelesi veren Van sporla karşı karşıya geldi .Tribünlerin her ikiş koridorunu dolduran taraftarlardan bayraklarla doantılmış davullu zurnalı tezahüratlarıyla belediyespor lehine tezahüratlar müsabaka sonuna kadar devam etti

Bu karşılaşmaya belediye başkanı Vali dahil ilin tüm protokolü ile Sivasspor kulüp başkanı,Millet vekili Semiha Ekinci ve bir çok spor sever bu karşılaşmaya gelmişti.

Müsabaka iki takım içinde çok önemli idi ilk yarıda belediye spor savunmadaji hataları merkezde de rakibine kaptırınca erken gelen bşir golle mağlup duruma düştü . yasin ve Ozan Belediye sporun merfkezedeki önemli kranponları fakat takımı istenildiği gibi ilk yarıda ateşleyemedeiler.

İkinci yarıya başlayınca iki takımda hücuma dönük bir çok atak ve poşzsyonlar buldu fakat bunu gole çeviren Vanspor olunca balediyede bir oyundan düşmeler başlayınca skor krıtik hale gelince sahada sinirlenmeler itiş kakışlar başlayınca belediye hata yaparak rakibe önemli ölçüde alan bıarakarak tartışma boytutunun sahaya yansıması golü geçiktşirmiş oldu.

İkinci yarıda Yusuf Tokuş hoca hamle yaparak merfkezde ve hücumda kıpırdanmalar olunca skoru eşitgleyerek taraftarlar bir oh çekmiş oldu son bölümlerde çok baskı kurdu ama belediye spor ceza alanına yakın bölgelerde kaontra topları ralibe kaptırınca skoru değiştirme çabası sonuç vermedi ve müsabaka 2-2 sona erdi.

Şunu söylemek gerekeirse Şu ana kadar gelen rakişplerin içinde ayağına hakim en iyi futbol oynayan takımlardan bir Van spordan bu puanı almak büyüyk başarı idi bana göre

Sivasspor ve Belediye spor cepten yemeye devam ediyor gelecek haftarlarda bunların teleafir edilmesi lazım.

Görüşmek dileğiyle efendim.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP