DOLAR 31,2263 % 0.06
EURO 33,9289 % 0.09
STERLIN 39,6281 % 0.18
FRANG 35,5553 % 0.09
ALTIN 2.043,26 % 0,13
BITCOIN 1.940.439 8.741

İlbeyliler Dernek Başkanı Adem Uzun Başkanlıktan İstifa Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlbeyliler Dernek Başkanı Adem Uzun Başkanlıktan İstifa Ediyor

BBP’den Belediye Başkan Aday Adayı olan ve devlet memurluğu görevinden geçtiğimiz gün istifa eden Adem Uzun İlbeyliler Dernek Başkanlığından da istifa ediyor…

İlbeyliler Dernek Başkanı Adem Uzun Başkanlıktan İstifa Ediyor

Aday adayı başvurusu yaptıktan sonra dernek başkanlığından istifa etmeyen Uzun, kamuoyunda bu durum nedeniyle tepkiyle karşılanmıştı. Uzun bugün yayınladığı mesajla dernek başkanlığından da istifa edeceğini açıkladı.

Paylaştığı mesajında “Yaklaşık 1,5 yıldır yürütmüş olduğum İlbeyliler Derneği başkanlığından ve yönetim kurulu üyeliğinden, Sivas Belediye Başkanlığına adaylığım nedeniyle yarın itibariyle ayrılacağım.” dedi.

HERKESE EŞİT MESAFE…

Paylaştığı mesajında herkese eşit olduğunu ifade eden Uzun “Sivas’ta faaliyet gösteren bir Sivil Toplum Kuruluşunun herkesi nasıl kucakladığını sadece şehirde değil ulusal ve uluslararası alanda da birçok faaliyetin nasıl gerçekleştirileceğini ve en önemlisi de örnek bir STK’nın nasıl olması gerektiğini hep birlikte ortaya koyduk. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

BBP’YE DESTEK İSTEDİ

Mesajının ilk bölümünde herkese eşit mesafede olduğunu ifade eden Uzun, bu durumun aksine BBP’ye destek isterken “Çıkmış olduğum yolda dualarınızı bekliyor, dernek yönetimindeki arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

TORAMAN İSTİFAYA ÇAĞIRMIŞTI

Büyük Sivas TV ekranlarında yayınlanan Memleket Meseleleri programında kendisi de İlbeyli olan Murat Toraman, Adem Uzun’un devlet memurluğu görevinden istifa edip dernek başkanlığı görevinden istifa etmemesini eleştirmiş “bütün İlbeyliler BBP’li değil, derneğimizi siyasallaştırması doğru değil, dernek başkanlığından da ayrılmalı” demişti…

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP