hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

İl Genel Meclisi Şubat Ayı Toplantıları Başladı

Son Güncelleme :

06 Şubat 2017 - 14:06

İl Genel Meclisi Şubat Ayı Toplantıları Başladı

Sivas İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları, meclis başkanı Sedat Özata başkanlığında başladı. Toplantıların ilk oturumunda ocak ayı il genel meclisi karar özetleri ile encümen karar özetleri okundu.

Meclis Başkanı Sedat Özata, 5 gün sürecek birleşimlerde birçok gündem maddesinin ele alınacağını ifade ederek, toplantıların başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Toplantıların ilk oturumunda, il genel meclisimiz mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmazlar ile mülkiyeti Sivas İl Özel İdaresine ait taşınmazlar trampa edilmesine karar verdi.

Ayrıca mecliste, yatırım ve hizmetlerin karşılanabilmesi için il özel idaresi 2017 yılı bütçesinin ilgili tertipleri arasında ödenek aktarımının sağlanması konusunu karara bağladı.

Diğer yandan mecliste; köylerimizde vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla memba tahsisi yapılmasına onay verdi.

Son olarak Tarım ve Orman Komisyonuna havale edilen Gemerek ilçesi Çepni Beldesinde tahrip olan sulama kanallarının durumunun incelenmesi hakkında verilen önergeyi görüşen meclis,  konunun il özel idaresine gönderilmesine karar verdi.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol