DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Genel Sekreterlere Hizmet İçi Eğitim Semineri Verildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Genel Sekreterlere Hizmet İçi Eğitim Semineri Verildi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından merkez ve llçe odalarda görevli genel sekreterlere yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi.

Genel Sekreterlere Hizmet İçi Eğitim Semineri Verildi

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim semineri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği Salonunda gerçekleştirildi.

Seminere Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cevat Akgönüllü, Ticaret Uzmanları  Ünal Okumuş, Nazan Zer Irak ve Canan Yıldız katıldı.

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, odalarda görev yapan genel sekreterlerin görevlerine en güzel şekilde yerine getirdiğini, bu tür eğitimlerin de faydalı olduğunu ifade ederek, “ Genel Sekreterlerimiz, bizler ile esnaflarımız arasında köprü oluşturmakta ve  onlara yardımcı olmaktadır. Esnaf teşkilatı olarak bu tür eğitimlerin önemli olduğunu dile getiriyoruz. Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu eğitimi yapıyoruz. Sekreterlerimizin her konuda bilgi olması esnafımıza katkı sağlamaktadır. Faydalı ve yararlı bir eğitim olduğunu ifade ediyor, genel müdürümüzün şahsında emeği geçenlere , daire başkanımıza ve uzmanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Daire Başkanı Cevat Akgönüllü ise genel sekreterlerin belirli konularda ve ESBİS sisteminde sıkıntı yaşadığını , bu sıkıntıları da bu tür eğitimlerle yüz yüze çözdüklerini dile getirerek faydalı bir eğitim olduğunu dile getirdi.

Ticaret Bakanlığı uzmanları  Nazan Zer Irak ve Canan Yıldız teşkilat yapısı,  5362  sayılı kanunla ilgili mevzuatlar, oda kayıtları , meslek kuruluşları , teşkilat yapısı hakkında bilgi verdi.

Ticaret Uzmanı Ünal Okumuş ise Ticaret Bakanlığı ve esnaf teşkilatlarının kullanmış olduğu ESBİS sistemi ve sistem içerisinde yaşanan sıkıntılara değindi.

Eğitimin sonunda genel sekreterlere  odaların genel sekreterlerine katılım sertifikası verildi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP