DOLAR 20,4041 % 1.53
EURO 22,0516 % 2.07
STERLIN 25,5282 % 2.25
FRANG 22,6200 % 1.77
ALTIN 1.282,26 % 2,03
BITCOIN 27.927,79 0.296

HDP kararını verdi!

Yayınlanma Tarihi : Google News
HDP kararını verdi!
blank
blank

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dükü ziyareti sonrası HDP kararını verdi. Kılıçdaroğlu, “Kürt sorunu dahil bütün sorunların çözüm adresi TBMM’dir” sözünün ardından HDP, Kılıçdaroğlu’na destek için aday çıkarmayacak.

HDP kararını verdi!

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, HDP’nin, Millet İttifakı’nın ortak adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek için aday çıkarmayacağını yazdı. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin HDP’de olumlu karşılandığını ifade eden Saymaz, şu ifadeleri kullandı:

İki formül de Kılıçdaroğlu’na destek
“HDP, Kılıçdaroğlu’na ‘Kurullarımıza danışıp karar vereceğiz’ dese de eğilimini ortaya koymuş görünüyor. HDP’de iki ihtimal tartışılıyor. Ya aday göstermeyerek, üstü kapalı şekilde… Ya da ‘Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz’ diyerek, açıkça destek verilecek.

Her halükarda aday çıkarılmayacak
Her halükarda HDP aday çıkarmayacak. HDP, bugün kurullarıyla, ardından Emek ve Özgürlük İttifakı ile görüşerek, kararını netleştirecek. Yarın saat 11’de Ankara’da Dünya Ticaret Merkezinde yapacağı toplantıyla Kılıçdaroğlu’na destek açıklayacak. Bu arada, Emek ve Özgürlük İttifakı’na Sol Parti’nin katılması bekleniyor. Sol Parti de Kılıçdaroğlu’nu destekliyor.” -internethaber

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank

YORUM YAP