DOLAR 28,9506 % 0.01
EURO 31,3911 % 0.06
STERLIN 36,5709 % -0.01
FRANG 33,1812 % 0.07
ALTIN 1.890,98 % 0,34
BITCOIN 1.210.054 3.278

SESOB Başkanı Hakan Demirgil Mezun Olduğu Okulun Öğrencileriyle Buluştu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
SESOB Başkanı Hakan Demirgil Mezun Olduğu Okulun Öğrencileriyle Buluştu!

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, mezun olduğu okulda bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil Mezun Olduğu Okulun Öğrencileriyle Buluştu!

Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu tarafından okulun salonunda gerçekleştirilen “mezun buluşması” programına aynı sıraları paylaşan okulun mezunu da olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil katıldı.

Okul Müdürü Recai Gülez ve öğrencilerle birlikte akşam yemeği yiyen Sesob Başkanı Hakan Demirgil, yemek sonrasında öğrencilerle hem sohbet etti hemde mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Okul Müdürü Recei Gülez, kendisinin de meslek lisesi mezunu olduğunu ifade ederek, bu okulların önemine değindi. Mezun buluşmaları yaparak bu okullardan mezun olup başarılı olan iş adamı, bürokrat , STK başkanları ve üst düzey yetkilileri ile öğrencileri buluşturmak istediklerini dile getiren Gülez, bilgi ve tecrübelerden öğrencilerin faydalanacağını belirtti.

Gülez, “Mesleki Eğitim gündemin en önemli konulardan bir tanesidir. Bu okulumuz OSB’de yar aldığı için esnalarımız, sanayicilerimiz ve fabrikalarımız sürekli bizden eleman istemektedir. O yüzden bu okullardaki alınan eğitim çok önemlidir. Başarılarını ve tecrübelerini bizlerle paylaşan her zaman okulumuza destek olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı sayın Hakan Demirgile teşekkür ediyorum” dedi

Meslek Liselerinin önemine değinen Sesob Başkanı Hakan Demirgil, bir zamanlar bu okullara sınavla öğrenci alındığını vurgulayarak, buralarda alınan eğitimin ve mesleki tecrübenin önemli olduğunu ifade etti.

Meslek Liselerinin esnaf ve sanatkarlar ve fabrikalardaki kalifiye eleman açısından önemine değinen Sesob Başkanı Demirgil, “Meslek Liselerindeki öğrencilerimizin almış oldukları eğitimler ve uygulamaları dersler ile mezun olduktan sonra kalifiye eleman olarak iş imkanına kavuşuyor.

Öğrencilerimizin meslek lisesinden sonra üniversite eğitimlerini de yapmalarını temenni ediyorum. Okumanın ve eğitimin hiçbir zaman zararı yoktur. Almış olduğunuz eğitimler sizin de mesleğinize olan bakış açısını da çok etkilemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığımızın başlatmış olduğu yeni çıraklık sistemi de okullarımıza olan talebi daha da artırmış ve piyasadaki eleman sıkıntısını da gidermiştir. Meslek Lisesi memleket meselesi diyordum. Artık meslek lisesi dünya meselesi diyorum.

Çünkü; sizlere dünyanın her yerinde ihtiyaç vardır. Bu yüzden altın bileziğinizi mutlaka kolunuza takın, eğitiminize ve mesleğinize sahip çıkın. Bende sizlere her zaman destek olacağım” dedi.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ahilik teşkilatının önemli olduğunu da hatırlatarak, meslek liselerinde Ahiliğin ders olarak okutulması gerektiğini, bu konuda esnaf teşkilatı olarak Milli Eğitim Bakanlığı düzeyinde girişimlerde bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, bilgi ve tecrübelerini ve okul hayatını da aynı sıraları paylaştığı öğrencilere anlatarak bazı nasihatlarda bulundu.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin sorularını da cevaplandıran Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, derslerinde başarılı olan öğrencileri de ödüllendirdi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP