DOLAR 31,0928 % 0.33
EURO 33,7322 % 0.23
STERLIN 39,5001 % 0.35
FRANG 35,4011 % 0.52
ALTIN 2.026,92 % 0,49
BITCOIN 1.595.458 -0.851

Dünya’nın gözü Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda! Masada 3 önemli konu var

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dünya’nın gözü Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda! Masada 3 önemli konu var

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın başkanlık edeceği kabine, yarın Beştepe’de bir araya gelecek. Dünya’nın merakla beklediği toplantıda Erdoğan’ın Ukrayna ziyareti, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapılacak görüşme öncesindeki hazırlıkları ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler konuşulacak.

Dünya’nın gözü Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda! Masada 3 önemli konu var

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yürütülecek olan kabine, yarın toplanıyor. Kabinede görüşülecek en önemli gündem maddesi Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim olacak.

Türkiye’nin bu konuda arabulucu tavrı üstlenmesi bekleniyor. Toplantıda görüşülecek diğer gündem maddeleri ise Erdoğan’ın Ukrayna ziyareti ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, UKRAYNA’YA GİDİYOR

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yoğun bir dış politika gündemi ile yarın toplanacak.

Toplantıda Rusya-Ukrayna gerilimindeki son durum masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı’nın 3 Şubat’ta Ukrayna’ya yapacağı ziyaret değerlendirilecek. Bölgede tansiyonun düşürülmesi için yürütülen diplomatik çalışmaların yanı sıra Doğu Akdeniz konusuyla ikili ilişkiler ele alınacak.

GERİLİMİN TARAFLARI DEĞERLENDİRİLECEK

İki ülke arasındaki gerilimin bir tarafı olan Rusya ile yürütülen görüşmeler de gündemde yer bulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetini kabul eden Putin’in Türkiye ziyaretine ilişkin hazırlıklar planlanacak.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ GELİŞMELER GÖRÜŞÜLECEK

Ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler. Bölgede doğalgaz konusunda oluşabilecek yeni ittifaklar değerlendirilecek. Bu bağlamda İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un Türkiye ziyareti de ele alınacak. Ekonomideki son durum da toplantının gündeminde. Alınan tedbirlerin piyasaya yansımasına dair son durum görüşülecek.

VAKA ARTIŞINI ÖNLEYECEK ADIMLAR DEĞERLENDİRİLECEK

Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları da kabine toplantısında masaya yatırılacak olan bir diğer başlık olacak. Vaka artışını önlemek için atılacak adımlar ve aşılamadaki durumlar değerlendirilecek.

(haberler.com)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP