DOLAR 32,1190 % -0.06
EURO 35,0080 % 0.09
STERLIN 41,2746 % 0.03
FRANG 35,2092 % 0.07
ALTIN 2.428,59 % -0,04
BITCOIN 69.500,00 1.054

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Süper Kupa krizi açıklaması!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Süper Kupa krizi açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süper Kupa finali kriziyle beraber ülkelerin, toplumların hedef alındığına dikkat çekti. Muhalefeti nefret siyasetine gönüllü figüranlık yapmakla eleştiren Erdoğan, “Türkiye’nin çıkarlarına yönelik sinsi bir sabotaj girişimi vardır. Nasıl daha önceki kirli senaryoları yırtıp attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Süper Kupa krizi açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı ihracat rakamlarının açıklanması programına katıldı.

Erdoğan’ın gündeminde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da kriz nedeniyle ertelenen Fenerbahçe Galatasaray Süper Kupa finali vardı. Erdoğan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“İnançlar hedef alınıyor”
“Ülkemizi bölgesinden, ortaklarından çok güçlü tarihi dini beşeri bağlarının olduğu kardeş ülkelerden koparma girişimlerinin farkındayız. Asla tasvip etmeyeceğimiz nefret söylemleriyle insanlar, toplumlar, inançlar hedef alınıyor.

Art niyetli söylemlerle ülkemizi bölgesinden, bölgesindeki ortaklarından koparma girişimlerinin farkındayız. Turizmi baltalamaya yönelik bir kampanya yürütülmüştü.

“Muhalefet aktörleri gönüllü figüranlık yapmaktadır”
Benzer bir kampanyanın muhalefetin spor üzerinden yürütmeye çalıştığını görüyoruz. Sırf kökeninden dolayı insanlar hakarete maruz bırakılıyor.

İslam düşmanlığına ve yabancı karşıtlığına varan furyayla karşı karşıyayız. Muhalefet aktörleri maalesef bu pespaye tehlikeli nefret siyasetine gönüllü figüranlık yapmaktadır.

Sabotaj girişimi
Zor zamanlarımızda yanımızda yer alan kardeş ülkelerin hedef alınması asla tesadüfi değildir. Türkiye ve Türkiye’nin çıkarlarına yönelik sinsi operasyon sabotaj girişimi vardır. Kirli senaryoları nasıl attıysak bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız.

Nefret siyasetiyle mücadele siz ihracatçılarımıza da çok önemli görevler düşüyor. Kamuoyunu doğru bilgilendirme konusunda sizlerin de elini taşın altına koyması gerekiyor. Daha fazla çaba harcamaları, görünür olmalarını beklediğimizi burada özellikle vurgulamak istiyorum.”

İhracatta tarihi rekor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023 yılı ekim ayı itibarıyla yıllık hizmet ihracatı tarihi rekor seviye ile 99 milyar 254 milyon dolar olarak gerçekleşti.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 5 aydır dış ticaret açığı ve cari işlemler açığının kalıcı olarak düşmeye başladığını görüyoruz. Önümüzdeki dönemde iyileşmenin süreceğine inanıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yola çıktığımız 2002 yılında aylık ortalama 3 milyar dolar ihracat yaparken bugün aylık ortalama 21,3 milyar dolar ihracat gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023’de mal ve hizmet ihracatçılarımıza 11,6 milyar lira destek sağladık. İhracat desteklerine tahsis ettiğimiz bütçeyi 2024’te iki katına çıkartıyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amacımız, Türk ürünlerinin tanınmadığı, ihracatçımızın ayak basmadığı ülke bırakmamaktır.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mevcut desteklerimizi güçlendirirken, ihracatçılarımıza yeni destek paketleri, yeni hizmetler sunmanın hazırlıklarını yapıyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP