DOLAR 31,0046 % 0.3
EURO 33,5686 % 0.34
STERLIN 39,1478 % 0.26
FRANG 35,2328 % 0.43
ALTIN 2.022,10 % 0,50
BITCOIN 1.611.173 -0.327

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fon dolandırıcılığıyla ilgili ilk açıklama!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fon dolandırıcılığıyla ilgili ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek kârlı fon dolandırıcılığıyla ilk kez konuştu. Yargıyı işaret eden Erdoğan, “Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fon dolandırıcılığıyla ilgili ilk açıklama!

Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28’inci Taraflar Konferansı kapsamında Expo City Dubai’de düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katıldıktan sonra Türkiye’ye dönüşünde uçakta gazetecilere değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

“Kim hukuksuzluk yapıyorsa cezasını çeker”
Bazı sosyal medya fenomenlerinin kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla tutuklandıkları hatırlatılarak, “Ayrıca DenizBank’ın bir şube müdürü, saadet zinciri dedikleri yöntemle para toplamış böyle bir iş yaptığı ortaya çıkıyor. Bu olayla ilgili yorumunuz nedir?” sorusunu Erdoğan, şu şekilde cevapladı:

“Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımız kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen karlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır. Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız.” (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP