DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın Çocuk İstismarına İlişkin Basın Açıklaması!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın Çocuk İstismarına İlişkin Basın Açıklaması!

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın çocuk istismarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın Çocuk İstismarına İlişkin Basın Açıklaması!

Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka yaptığı açıklamada: “Çocuklar bugünümüz ve geleceğimizdir. AKP zihniyeti bugünümüzü ve geleceğimizi karanlığa gömmek istiyor.
Çocuk yaşta, erken ve zorla evlilikler çocuğun insan hakkı ihlalidir ve suçtur. Aynı zamanda çocuklara ve kadınlara yönelik şiddet biçimlerinden biridir ve çocukların eğitimini, sağlığını, sosyal, psikolojik ve kültürel gelişimlerini engeller. Çocukların özgürlüklerini kısıtlar.
AKP zihniyeti istismar vakalarının önünü açan politikalarını ilmek ilmek ördü. 4+4+4 eğitim sistemine geçilerek kız çocuklarının erken yaşta ve zorla evlendirilmelerinin önü açıldı. Ülkemiz çocukları istismar edenlerin “cezasızlıkla” ödüllendirildiği bir utanç tablosuna dönüştürüldü. Kadını ikinci cinsiyet olarak gören zihniyet, çocuk istismarında “rızadan” bahsetti.
Çocuğa yönelik cinsel istismar ile ilgili af ve istismar eden kişi ile evlilik için yasal düzenlemeleri ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyor.
21. yüzyılda dahi ülkemizde milyonlarca çocuk yasal haklarından mahrum bırakılıyor. Yasal olarak çocuk evliliklerini meşru kılmak için her fırsatta adım atmaya çalışan AKP iktidarı, muhalefetin ve kadın örgütlerinin direnişi nedeniyle bu sapkın kanunu yasallaştıramıyor. Ama kendisine yakın çevrelerde yaşanan istismarların üzerini örtüyor. Çocukların istismarcıları tarafından her gün istismar edilmesine göz yumuyor.
Bizler yaşanan bu skandallara sessiz kalmadık, kalmıyoruz. Tarikatlarda, vakıflarda ve cemaatlerde gündeme gelen hiçbir istismar skandalında susmadık! Susmayacağız!
Çocuk istismarını meşrulaştırmaya çalışan, laik ve demokratik bir ülke olduğumuz gerçeğini yok saymaya çalışan zihniyetin karşısında dimdik durduk, duracağız!
Çocuk istismarı suçtur! NOKTA.
Çocuklarımızı AKP zihniyetinin karanlığına teslim etmeyeceğiz. İktidarımızda, çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetle ilgili özel mahkemeler kuracağız. Çocuğun rızasından bahsedeni bakanlıkla ödüllendiren, ‘bir defadan bir şey çıkmaz’ diyen, istismara uğrayan çocukları delil yetersizliği nedeniyle bir kez daha istismara uğratarak delil toplamaya zorlayan bu zihniyeti ilk seçimlerde sandığa gömeceğiz. Geliyor Gelmekte Olan!” ifadelerine yer verdi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Vatandas 8 Aralık 2022 / 21:47 Yanıtla

Ha ordan be bu milleti siz bu halegetirdiniz CHP zihniyeti yok efendim kadin haklariymis yok efendim basi ortulu kadinlarimizi asagilama insan yerine koymayip akilinizca demokratsinizya bastin sizin orumcek beyinli demokrasinizde alin basiniza calin be insanligi sildiniz be ulkeyi ne din nede saygi sevgi birakayan bos beyinlerin yuzunden bu hale geldi yok avrupada bu var su var milletin ahlakgiynan vicdaniynan oyun oynadiniz be simdide cikmis iyi bir sey yapmislarcasina demec veriyorsunuz utanin be avrupa agziniza ettimi alin simdi demokratsinizya kurtarin bakalim milletin cocuklarini sikiyor demi sizde bos yalanlardan baska bir seyiniz yok be millet suclusu CHP li zihniyet yapti bunlari uyanin da ders verin artik bos beyinlilere pes.