"Sınava girmesi gereken arkadaşın cevap kağıdı ve kitapçığını alıp gittiler"Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

26 Ocak 2021 - 05:10

“Sınava girmesi gereken arkadaşın cevap kağıdı ve kitapçığını alıp gittiler”

Son Güncelleme :

24 Kasım 2020 - 19:31

“Sınava girmesi gereken arkadaşın cevap kağıdı ve kitapçığını alıp gittiler”

Sivas’ta sınavda yaşananlar şok etti. İddialara göre sınıftan çıkarılması gereken kitapçık ve cevap anahtarı salondan dışarı çıkarıldı. Vatandaş yaşadıklarını WhatsApp hattımız 05558981558’e ulaştırarak bu işin peşini bırakmayacağım dedi.

“Sınava girmesi gereken arkadaşın cevap kağıdı ve kitapçığını alıp gittiler”

Vatandaşın iddialarına göre yaşananlar şöyle

“Merhaba Sivas Merkez Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda 580219011 no’lu salonda KPSS Ortaöğretim sınavına girdim.

Sınava 20 dk kala sınav görevlilerinden iki kişi sınıfa geldi ve bizim salon görevlimize kısık sesle kulağına aynı salonda sınava girecek olan 6 sıra no’lu kişinin cevap kağıdı ve soru kitapçığını almak istediğini söyledi. Kısık sesle bişeyler konuştular ve 6 no’lu sırada sınava girmesi gereken arkadaşın cevap kağıdı ve soru kitapçığını alıp gittiler.

1) Aday sınava geldiyse sınava OSYM nin belirlediği salon ve sırada girmesi gerekmiyormu?

2) Aday sınava gelmediyse cevap kağıdın da ki “ADAY SINAVA KATILMADI” seçeneği işaretlenip cevap kağıdı ve soru kitapçığının mevcut salonda kalması gerekmiyor mu?

3) OSYM sınava gireceğimiz yeri salon, sıra numarasına varana kadar belirliyorken söz konusu arkadaşın sınav kağıdı nasıl oluyor da olması gereken salondan dışarı çıkarılabiliyor.
Konu ile ilgili sınava giren diğer arkadaşlarla şüpheye düştük. Konunun araştırılıp varsa bir usulsüzlük 580219011 no’lu salonda 6 no’lu sırada sınava girmesi gereken arkadaşın nerde sınava girdiğinin, sınav kağıdının nereye götürüldüğünün araştırılmasını talep ediyorum. Saygılarımla.”

İlgililerin konuyla alakalı inceleme yapması bekleniyor

“İşlem Pandemi Dönemi Sınav uygulaması çerçevesinde gerçekleşmiştir”

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.