SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Başkan Ekinci’den 5 Aralık Paylaşımı

Başkan Ekinci’den 5 Aralık Paylaşımı
Bu haber 05 Aralık 2016 - 15:03 'de eklendi

AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci, 5 Aralık 1934’te Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasının yıl dönümü kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekinci, “5 Aralık 1934’te kadınlarımıza tanınan Seçme ve Seçilme Hakkı ile kadınlarımızın siyasal hayata katılımları sağlanmış, özgürlüklerinin önündeki en büyük engellerden birisi ortadan kaldırılmıştır. Kadınlarımızın çalışkanlıkları ve üretkenlikleri ile toplumumuzun birçok sorununun çözümüne verdikleri desteğin herkesçe kabul edilir ve kaçınılmaz bir gerçek olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK ve çalışma arkadaşlarının 82 yıl önce biz kadınlar için açmış olduğu bu yol geçmişte gelişim ve değişimin sessiz kahramanları olan Kadınlarımızı, bugün hemcinslerini ve ülkesini başarı ile temsil eden, haklarını savunan bireyler haline getirmiştir. Kadınlarımızın sahip oldukları bu hak ile daha da büyük başarılara imza atmaları temennisiyle Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının tanındığı 5 Aralık’ın yıldönümünde tüm kadınlarımızın Kadın Hakları Günü kutluyorum.”


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA