DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946

Bakan Yılmaz, Esnafla İç İçe Bir Gün Geçirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakan Yılmaz, Esnafla İç İçe Bir Gün Geçirdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bir dizi programlara, gezi ve incelemelere katılmak üzere ilimize geldi.

Bakan Yılmaz ilk olarak Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesi’nin organize ettiği istişare toplantısına katıldı.

Burada konuşan Bakan Yılmaz eğitimin ve dilin önemine vurgu yaparak, iyi yetiştirilmiş nesillerin vatansever olması gerektiğini ancak sadece okullarda eğitim verilmediğini, aile ve çevrenin de bunda büyük rol oynadığını ifade etti. Dil ve Edebiyat Derneği’nin dilin korunması ve yabancı sözcüklerden arındırılması adına güzel hizmetler verdiğini aktaran Bakanımız Yılmaz, f klavyenin bu süreçte tüm devlet dairelerinde yaygınlaştırılacağını söyledi. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gençlik istediklerini ancak vatan hainlerinin her zaman ülkede kol gezdiğini hatırlatan Bakanımız Yılmaz, “Temel değerlerimizi iyi vermeliyiz. Bunun için en büyük bütçe bakanlığımıza aktarılmaktadır. Eğitimde şu an büyük başarılar sağlamaktayız. Ülkenin gelişmesi ve kalkınmasın da hiç şüphesiz eğitimin rolü büyüktür. Onun için okul öncesi eğitimi de zorunlu hale getireceğiz. Tekli eğitimi de sağlayacağız.” dedi.

İstişare toplantısının Sivas’ta gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bakanımız Yılmaz, “Sivas, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir. Kuva-i milliyeyi amil milli iradeyi hâkim kılmak esastır düsturunun tarihe altın harflerle yazıldığı yerdir. İrade-i milliye her dönemde önemini korumaktadır.” İfadelerine yer verdi.

Daha sonra esnafları ziyaret eden Bakan Yılmaz, Vali Davut Gül ve beraberindekiler, ilimizde yeniden hizmet vermeye başlayan ulusal bir işletmeyi de hizmete açtı.

erhn7310

Bakan Yılmaz, daha sonra Cumartesi Pazarı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunları ile yakından ilgilendi.

Daha sonra terörle mücadele kapsamında Gürpınar-Kırkgeçit-Yalınca yolu üzerinde icra edilen yol arama görevi esnasında, 06.10.2016 Perşembe günü saat 16.10 sıralarında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından daha önceden menfeze yerleştirilen EYP’nin patlatılması sonucu şehitlik mertebesine ulaşan Uzm.J.IV. Kad. Çvş Talha Emre Zileligil’in ailesini ziyaret eden Bakanımız Yılmaz ve beraberindekiler, ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına 7 adet ev bağışında bulunan Ali Öztürk isimli hayırsever vatandaşı ziyaret etti. Bakanımız Yılmaz, duyarlı davranışından dolayı Öztürk’e teşekkür ederek, belge takdim etti.

Bakanımız Yılmaz son olarak Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesi’nin gerçekleştirdiği “Buruciye Şiir Akşamları” etkinliğine katıldı.


YORUM YAP