DOLAR 32,2834 % -0.1
EURO 35,1239 % 0.29
STERLIN 41,8233 % 0.54
FRANG 36,1233 % -0.05
ALTIN 2.409,59 % -0,23
BITCOIN 68.461,69 1.455

Av. İhsan Özdamar Sivas Baro Başkanlığına Aday Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Av. İhsan Özdamar Sivas Baro Başkanlığına Aday Oldu

Sivas Barosu seçime gidiyor… Mevcut başkan Av. Fatih Sevim‘in tekrar aday olacağı seçimlerde şuana kadar Sevim’e rakip olarak ortaya çıkan isim Av. İhsan Özdamar oldu…

Av. İhsan Özdamar Sivas Baro Başkanlığına Aday Oldu

Özdamar adaylığını duyurduğu basın açıklaması ile destek istedi…

İŞTE O AÇIKLAMA

“Bugün, Sivas Barosu Başkanlığı adaylığımı büyük bir heyecan ve kararlılıkla duyuruyorum. Birlikte emek vereceğimiz yönetim ekibimiz ile Avukatlık mesleğinin kutsallığına yaraşır hizmetler gerçekleştirerek bu mesleğin toplumdaki hak ettiği yere geleceğine olan inancım tamdır. Bu inanç ve kararlılıkla Sivas Barosu’nu daha güçlü, daha etkili ve daha saygın bir konuma taşımak için yola çıkıyorum.

Bu kapsamda Avukatlık mesleğimizin karşılaştığı zorlukları aşmak ve meslektaşlarımızın haklarını korumak için büyük adımlar atmayı planlıyoruz. Şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile baromuzu daha demokratik hale getireceğiz. Mesleğin sosyo- ekonomik ve mesleki sorunlarına çözüm bulmak için yenilikçi projeler geliştireceğiz.

Barolar sadece birer meslektaş örgütü değil aynı zamanda adaletin yorulmaz savunucularıdır. Bu düstur ile halkımızın, yaşadığı hak ihlallerine yönelik olarak başvuru yapabileceği ve mutlak suretle adaletin tecelli etmesi için gayret göstereceğinden emin olduğu bir kapı haline de geleceğiz.

Hiç bir ayrımcılığa maruz kalmadan kimsenin kendisini yalnız hissetmediği, insan hakkı ihlallerine karşı güçlü bir duruş sergileyen ve adaletin tecellisi için tüm gücüyle çalışan, toplumsal sorumluluk projeleri ile etkin ve saygın bir baro olacağız.

Sivas Barosu’nun gücünü ve itibarını artırmak için siz değerli meslektaşlarımın desteğini bekliyor, birlikte başaracağımıza inanıyorum. Saygılarımla, Av. İhsan Özdamar”

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP