DOLAR 20,4057 % 1.52
EURO 22,0020 % 1.88
STERLIN 25,5418 % 2.24
FRANG 22,6415 % 1.76
ALTIN 1.280,79 % 1,92
BITCOIN 27.862,82 -0.344

Ali Babacan duyurdu! Tayip Erdoğan aday olamaz!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ali Babacan duyurdu! Tayip Erdoğan aday olamaz!
blank
blank

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı adayı olmasının Anayasa’ya aykırı olduğunu belirterek Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz edeceklerini söyledi. Babacan, “Hukuken bu mümkün değil’ diyeceğiz. Çünkü bu Sayın Erdoğan’ın ikinci dönemi. Türkiye’deki hukukçuların da kahir ekseriyetinin değerlendirmesi bu.” diye konuştu.

Ali Babacan duyurdu! Tayip Erdoğan aday olamaz!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Flash Haber TV’de Türkiye Nereye programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru yapmasına Yüksek Seçim Kurulu nezdinde itiraz edeceklerini belirtti.

YSK’ya ‘anayasaya aykırı’ diyeceğiz
Babacan, “Sayın Erdoğan adaylığı için başvurduktan sonra biz de YSK’ya başvuracağız. ‘Hukuken bu mümkün değil’ diyeceğiz. Çünkü bu Sayın Erdoğan’ın ikinci dönemi. Türkiye’deki hukukçuların da kahir ekseriyetinin değerlendirmesi bu. Dolayısıyla bu, Anayasaya aykırıdır.” diye konuştu.

Hayırlı işte acele etmek lazım
Öte yandan Babacan, “Artık seçim kararı alındı, seçime doğru yürüyoruz. Hazırız; planlarımızla hazırız, kadrolarımızla hazırız bir de hayırlı işte acele etmek lazım.” ifadesini kullandı. -internethaber

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

blank

YORUM YAP